Výborný Banes Motor konečně Třinec porazil a série pokračuje

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.03.2024 21:50

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice vyhráli dnes ve čtvrtém čtvrtfinále extraligového play off nad Třincem 4:1 a snížili stav série na 1:3. Pátý zápas se hraje v neděli v Třinci (17).

Banes Motor České Budějovice - Oceláři Třinec 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Byl to bezesporu nejtřaskavější duel této čtvrtfinálové série, a to jak na ledě, tak v hledišti. A domácí hráli stejně jako ve čtvrtek výborně a tentokráte s vítězným koncem. Poprvé v sérii šli do vedení, když se v 5. minutě v přesilovce prosadil Kondelík. Ovšem za pouhých 16 vteřin bylo srovnáno, když Nedomlelovo nahození ke zděšení všech pustil Hrachovina přes lapačku do sítě. Nutno ale dodat, že tuto chybu napravil v dalším průběhu měrou vrchovatou. Naštěstí pro Motor se za další necelé dvě minuty trefil Toman a poslal Jihočechy znovu do vedení. K navýšení skóre měli pak domácí plno šancí, ale z žádné neuhodilo.

Ve druhé třetině jel nejdříve hostující Hudáček sám na Hrachovinu, ale střílel vedle branky. V polovině zápasu hrál Motor přesilovku, důrazný Kondelík se před Mazancem krásně uvolnil, ale trefil břevno. Z protiútoku byl v šanci Dravecký, neuspěl. Stejně tak se vedlo na druhé straně Přikrylovi. V závěru třetiny ujel při další přesilovce Motoru v oslabení Čacho, ale střílel vedle.

Ve třetí dvacetiminutovce měl Třinec drtivý tlak. Hudáček nastřelil tyč a Hrachovina v brance místy doslova kouzlil. V době největšího tlaku však Třinec udělal ve vlastním obranném pásmu chybu v rozehrávce, puk se dostal ke Kubíkovi, který zamířil neomylně do horního růžku Mazancovy branky a domácí uklidnil. Tři minuty před koncem sáhla hostující střídačka k power play, ale Jihočeši už drama nepřipustili. Naopak Ordoš do prázdné branky pečetil na konečných 4:1.

Branky a nahrávky: 5. Kondelík (Štencel, Pech), 7. Toman (Koláček, Vopelka), 55. Kubík, 59. Ordoš (F. Přikryl) – 5. Nedomlel (Cienciela, Daňo). Vyloučení: 4:6, využití: 1:0. Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Zíka. Diváků: 6421 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Motor: Hrachovina – Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši – Gulaš, Kondelík, M. Beránek – Simon, F. Přikryl, Ordoš – Valský, Pech, Kubík – Toman, Vopelka, Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Třinec: M. Mazanec – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Polášek – M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek – L. Hudáček, Ciencala, Daňo – Helewka, P. Vrána, M. Roman – Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Ladislav Čihák (Motor): „Do utkání jsme chtěli dobře vstoupit, povedlo se nám dát branku z přesilovky, ale hned záhy jsme inkasovali dost nešťastný gól. První třetina byla z naší strany slušná, ale ve druhé jsme prohrávali vhazování a neudrželi jsme se na kotouči. Také ve třetí jsme ztráceli puky a dostávali tak soupeře do hry. Na můj vkus tam bylo až moc chyb. Vedení jsme udrželi jenom díky výbornému Hráškovi v brance (brankář Dominik Hrachovina – pozn. red.) a obětavosti celého týmu. Důležité bylo, že jsme dali třetí gól. Jsme rádi za první výhru. Pokusíme se zvítězit i v Třinci, vrátit sérii k nám a ještě ji zdramatizovat.“

Zdeněk Moták (Třinec): „První třetina byla z naší strany neslaná nemastná, bez bruslení a soubojů. Také z toho vyplynul stav 2:1 pro soupeře. Druhá a třetí třetina už byla z naší strany slušná. Vytvářeli jsme si střelecké i brankové příležitosti, ale bohužel jsme je neproměňovali. S jedním gólem se dá většinou jen těžko vyhrát.“