Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Krásné maturantky fotily v nejvyšší české chladicí věži

22.06.2017 14:37V netradiční fotoateliér se proměnil vnitřek temelínské chladicí věže. Pózovala zde totiž desítka finalistek celostátní soutěže Maturantka roku 2017. Po loňském koncertu Jihočeské filharmonie jde o další zajímavou akci, která proběhla v nejvyšší chladicí věži v České republice.

Sobotní Slavnosti mrkve ve Zlivi ozdobí ohňostroj

18.08.2016 10:05Bohatý kulturní a společenský program čeká v sobotu 20. srpna návštěvníky městských Slavností mrkve ve Zlivi na Českobudějovicku, inspirovaných historickou legendou o zelenině omylem vypěstované u kostela místo ozdobných květin. Třešničkou na dortu letošního šestého ročníku má být ohňová šou a ohňostroj.

Jihočeští vědci objevili v loňském roce pět nových virů

22.02.2016 11:13Pět nových virů popsali během loňského roku virologové z Ústavu molekulární biologie rostlin Biologického centra AV ČR v Českých Budějovicích. Jedná se o viry, které napadají rostliny a houby. K jejich hledání používají českobudějovičtí biologové celý arzenál nejrůznějších vědeckých metod, včetně nejmodernějšího sekvenování nové generace (NGS - next generation sequencing).

Ve výstavní síni českobudějovické radnice bude k vidění kopie Svatováclavské koruny

12.11.2015 12:27Kopii svatováclavské koruny, která je jako česká královská koruna nejstarší a nejvýznamnější součástí korunovačních klenotů, si budou moci zájemci prohlédnout od 13. do 17. listopadu 2015 ve výstavní síni českobudějovické radnice, a to v rozšířených návštěvních hodinách. Konkrétně v pátek 13. 11. od 13.00 do 19.00 hodin a v dalších dnech od 8.00 do 19.00 hodin. Tato akce tak doplní letošní mimořádné výstavy, kdy se vedle pohřebních insignií krále Přemysla Otakara II. mohla veřejnost seznámit i s kopií císařské koruny.

První mezinárodní svatba u věží Temelína

09.08.2015 15:59V sobotu 8. srpna se ostrůvku v parku pod zámečkem Vysoký Hrádek uskutečnila první mezinárodní svatba. Své ano si zde řekla Chih-Ting Yu z Tchajwanu s Jiřím Koubkem, který má trvalé bydliště v obci Temelín. "Pro mě je to první mezinárodní svatební obřad. Před lety takový obřad vedl můj předchůdce přímo na úřadě v obci Temelín, když nevěsta byla z Indie," říká oddávající starosta Petr Macháček.

Internet na hotelu? V Česku běžnější než v Německu. Ale na Ukrajině ještě spíše

20.05.2015 11:06Internetové připojení dnes patří ke standardním hotelovým službám, ne všude je to ale samozřejmostí. Podle průzkumu vyhledávače hotelů trivago.cz se Česko umístilo v první dvacítce a zastínilo dokonce i Německo i Švýcarsko. Naopak pokulháváme třeba za Ruskem, Maďarskem, Slovinskem a dokonce i Ukrajinou. Nejlepší dostupnost internetu mají hotely v USA a Kanadě.

Stezku za obřími kraslicemi navštívilo v Hluboké nad Vltavou 15 tisíc lidí

13.05.2015 10:20Již jen do pátku 15. května mají návštěvníci Hluboké nad Vltavou možnost projít se po unikátní Stezce za obřími kraslicemi, která vznikla jako společný projekt Centra volného času Poškolák a Jaderné elektrárny Temelín. Dosud ji navštívilo přibližně 15 tisíc lidí, což zcela předčilo očekávání organizátorů.

Vedení hokejového ČEZ Motoru si obléklo "dresy" Jaderné elektrárny Temelín

10.05.2015 10:06Reaktor odstaveného druhého bloku, strojovnu, velín a vnitřek chladicí věže si prohlédlo vedení hokejového ČEZ Motoru. V doprovodu ředitele elektrárny Temelín Bohdana Zronka si Roman Turek, Stanislav Bednařík, Petr Sailer a Radek Bělohlav oblékli žluté kombinézy, připevnili dozimetry a vyrazili přímo do srdce největší české elektrárny.

Svět Ametystů v rakouském Maissau chce přitáhnout české turisty

11.04.2015 09:42Rakouské muzeum Svět ametystů v Maissau, které je asi 100 kilometrů od Brna a 33 kilometrů od české hranice, chce přilákat více českých turistů. 23. dubna proto nabídne všechny prohlídky zajímavých atrakcí, speciální prezentace a ochutnávky kulinářského umění z rakouských regionů Waldviertel a Weinviertel v českém jazyce.

ČNB vydala pamětní stříbrnou minci k 750. výročí založení Českých Budějovic

03.03.2015 15:16Česká národní banka vydala pamětní stříbrnou minci k 750. výročí založení Českých Budějovic. Mince o nominální hodnotě 200 Kč, jejímž autorem je akademický sochař Zbyněk Fojtů, bude v prodeji od 4. března 2015.

Značka Pardál připravila první český online simulátor pivovaru - hru "Pivovař"

05.02.2015 10:51Budějovický Budvar a jeho značka Pardál připravily nejen pro své příznivce online hru "Pivovař". Jedná se zároveň o první český simulátor pivovaru v internetovém prostředí. Hra není jen pouhou zábavou, ale má také edukativní funkci - hráčům ukazuje, jak se pivo vaří, jaké suroviny se k tomu využívají a jaké problémy mohou při výrobě piva vzniknout. Hru je možno hrát přímo v internetovém prohlížeči na adrese http://hra.pardal.cz

Temelínská prádelna jela o prázdninách rekordním tempem

16.09.2014 11:28Rekordních 35 tun oblečení vyprala během prázdninových měsíců prádelna elektrárny Temelín.

Restaurace Masné krámy oslaví příští týden dvě významná výročí

04.09.2014 13:58Kultovní českobudějovická restaurace Masné krámy pořádá pro všechny milovníky dobrého piva a jídla během příštího víkendu 12. a 13. září oslavu dvou významných letošních výročí. Prvním z nich je 650 let od doby, kdy se původní masné krámy v roce 1364 přesunuly z Rynku (dnes náměstí Přemysla Otakara II.) na dnešní místo v Krajinské ulici. Dne 1. října 2014 pak uplyne přesně 60 let od chvíle, kdy byla v historickém objektu masných krámů z 16. století otevřena restaurace Masné krámy. Během let se z restaurace stala kultovní pivnice, která patří mezi symboly města České Budějovice, je důležitým orientačním bodem, místem setkávání i významným turistickým cílem. Masné krámy jsou bezpochyby jednou z nejznámějších restaurací v České republice. Ve svém přehledu ji uvádí i prestižní průvodce Lonely Planet.

Budvar uvařil opět po roce speciální edici "pivního koňaku"

31.08.2014 08:14Třetí limitovanou edici speciálního piva Bud Premier Select, které se vaří jednou v roce, uvařili v pátek v pivovaru Budějovický Budvar. Tato pivní lahůdka, která má obsah alkoholu 7,6 %, zamíří počátkem dubna 2015 ke konzumentům ve vybraných hospodách v tuzemsku, na Slovensku, v Německu a Anglii.

Českobudějovická letní plovárna otevře již za pár dní. Vstupné se nemění

30.05.2014 11:48I když to tak venku nevypadá, otevření českobudějovické letní plovárny se kvapem blíží. Radnice předpokládá, že by mohla provoz zahájit v sobotu 7. června. "Vše ale bude záviset ještě na rychlosti odstranění reklamovaných závad a pochopitelně na počasí, které hraje hlavní roli," uvedl náměstek primátora pro investice a správu veřejných statků Kamil Calta.