Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Mezinárodní projekt CROWD-FUND-PORT v Českých Budějovicích

Včera 11:47Regionální rozvojová agentura jižních Čech, RERA a. s., je společně s partnery ze Slovinska, Polska, Itálie, Maďarska, Německa, Rakouska, Slovenska a Chorvatska zapojena do projektu zaměřeného na podporu crowdfundingu ve středn íEvropě.

Krajští radní vyzývají firmu Robstav, aby pohla s pracemi, jinak kraj odstoupí od smluv

17.11.2017 14:46Neutěšený stav a postup stavebních prací na modernizaci silnic procházejících Týnem nad Vltavou směrem na Neznašov, Albrechtice a Písek a průtah obcemi Dříteň a Nákří včetně nedodržení termínů ze strany dodavatelské firmy. To bylo hlavním tématem schůzky představitelů kraje se starosty dotčených obcí, kteří na tuto situaci poukazují. Zástupci dodavatelské firmy Robstav stavby k.s. se i přes pozvání z jednání omluvili.

Na opravenou silnici II/145 v okrese České Budějovice se vrátil provoz

17.11.2017 14:29O 21 dní dříve se vrátil normální provoz na silnici II/145 na území okresu České Budějovice. Rekonstrukci 5,8 km dlouhého úseku provedla EUROVIA CS pro Správu a údržbu silnic Jihočeského kraje.

Národní přírodní rezervace Boubín má až do února 2018 uzavřen pro veřejnost vstup

09.11.2017 19:58Od pátku 10. listopadu 2017 do 10. února 2018 je uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín. Jsou tedy uzavřené veškeré turistické trasy včetně trasy okolo Boubínského pralesa i přístupových cest k rozhledně Boubín. Lesy ČR, s. p., Lesní závod Boubín požádal o udělení zákazu vstupu z důvodu rozsáhlých polomů, jež způsobila větrná kalamita na konci října tohoto roku. Lesní porosty jsou velmi narušené a stále hrozí akutní nebezpečí pádu nalomených a polovyvrácených stromů a tím k ohrožení zdraví a životů návštěvníků.

Vodohospodáři čistí vodojemy, které zásobují krajské město pitnou vodou

08.11.2017 15:41Pracovníci provozovatele vodovodních a kanalizačních sítí, společnosti ČEVAK a.s., začali tento týden s každoročním čištěním tří hlavních vodojemů, které zásobují pitnou vodou České Budějovice. Jako první přišel na řadu vodojem Hosín, v příštích týdnech se očisty dočkají i vodojemy ve Starých Hodějovicích a Dubičném.

"Svatomartinské posvícení" v Masných krámech

08.11.2017 13:00Již zítra začne ve známé českobudějovické restauraci Masné krámy desátý ročník Svatomartinského posvícení. Také letos budou ozdobou svátečních stolů dozlatova upečené novohradské husy s plněným jablkem, červeným zelím a variacemi knedlíků. Husy se budou péci vcelku při teplotě 1500 C asi 3 hodiny. Jedna porce bude představovat ¼ celé husy, tedy asi 1000 gramů. Za ochutnání budou stát i další dobroty, například pečínka z husích jatýrek, nebo husí paštika. "Svatomartinské posvícení" potrvá do neděle 12. listopadu.

Teplárna má Strategii 2040: omezí uhlí, využije horkovod z Temelína

06.11.2017 18:13O teplo za stabilní ceny by v Českých Budějovicích neměla být do budoucna nouze. Postarat se o to má nová koncepce podnikatelské činnosti teplárny nazvaná Strategie 2040, kterou dnes projednali zastupitelé města.

V Českých Budějovicích začalo Traumavideosympozium

02.11.2017 14:50Prestižní dvoudenní kurz pro odborníky z oblasti traumatologie - takzvané Traumavideosympozium - se ode dneška koná v Českých Budějovicích v aule Biologického centra Jihočeské univerzity. Organizátorem je světový lídr v postgraduálním vzdělávání v traumatologii AOTrauma. Nejzkušenější traumatologové a ortopedi z celé České republiky, Švýcarska a Holandska pod vedením předsedy kurzu MUDr. Martina Klouba Ph.D. z Úrazového oddělení Nemocnice České Budějovice zde řeší aktuální problémy skeletárních traumat.

Výstava o I. světové válce v Jihočeském muzeu

01.11.2017 07:45Atraktivní formou přiblížit historii I. světové války, konkrétně období zhruba od roku 1912 po vznik samostatného Československa v roce 1918. To je hlavním cílem výstavy "První světová válka - léta zkázy a bolesti" a "Vzpomínky na sočskou frontu", která se v těchto dnech připravuje v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích.

Kvůli vichřici řeší vodohospodáři na jihu Čech řadu poruch

30.10.2017 15:51Výpadky elektřiny komplikují od neděle práci vodohospodářům společnosti ČEVAK a.s. Aby odběratelům tekla pitná voda z kohoutků, na řadě míst museli nasadit elektrocentrály. Situaci se ale daří zvládnout.

Po železnici bude jezdit Jižní expres, zachován bude ale název vlaku Budvar

27.10.2017 15:12Od prosince dostanou vlaky ČD na vybraných linkách jednotné názvy. V novém jízdním řádu se tak objeví Metropolitan, Západní expres, Jižní expres a Slovácký expres. Zákazníci takto označené dálkové spoje snáze najdou v jízdním řádu i při nástupu na nádražích a navíc se mohou spolehnout na to, že v nich bude jednotná a dopravcem garantovaná kvalita služeb.

Temelínští hasiči zasahují i mimo areál elektrárny

27.10.2017 15:05Likvidace požárů, odstranění stromů nebo pomoci u závažných dopravních nehod. To jsou jen příklady zásahů temelínských hasičů v okolí elektrárny. Přesně rok je temelínská hasičská jednotka součástí poplachového plánu kraje. Operační středisko Hasičského záchranného sboru kraje si jejich pomoc vyžádalo hned patnáctkrát.

Hejtmanka předala dalším šesti osobnostem Zlatou šupinu

27.10.2017 15:02Bývalý dlouholetý ředitel pivovaru Budějovický Budvar Jiří Boček, student Gymnázia Jírovcova v Českých Budějovicích Lukáš Fiedler, doyen české psychologie Milan Nakonečný a válečný veterán a plukovník ve výslužbě Rudolf Zajac převzali od hejtmanky Ivany Stráské Zlatou šupinu. In memoriam byla zároveň udělena policistovi Václavu Haasemu a kardinálovi Miloslavu Vlkovi.

Sněmovní volby na jihu Čech vyhrálo ANO2011, ČSSD zaznamenala výprask

21.10.2017 22:07V letošních sněmovních volbách, které se konaly včera a dnes, získalo poslance devět stran. Je to rekordní počet od vzniku samostatné ČR. Poslance získali ANO2011 (drtivý vítěz voleb), ODS, SPD Tomia Okamury, Piráti, KSČM, ČSSD, KDU-ČSL, Starostové a nezávislí a TO09.

ČEZ Cyklotrans: Největší zájem byl letos o Kvildu

18.10.2017 19:36Poslední zářijový víkend skončila jubilejní patnáctá sezóna dopravního systému ČEZ Cyklotrans. Autobusy s cyklovozíky již tradičně vyjížděly od června na pravidelné víkendové trasy. Ať už vyrazili turisté pěšky, nebo na jízdním kole, dostali se díky cyklobusům spolehlivě do výjimečných jihočeských destinací. Mohli tak opět pohodlně cestovat bez závislosti na automobilu.