Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Temelínští technici rozšířili registr dárců kostní dřeně

20.09.2017 13:40Přesně 32 zaměstnanců elektrárny Temelín bylo nově zapsáno do Českého národního registru dárců kostní dřeně. Ten aktuálně eviduje přes 70 tisíc lidí, kteří jsou připraveni při vyzvání podstoupit jeden ze dvou způsobů odběru kostní dřeně. Jen v ČR ročně onemocní leukémií několik set lidí. A pokud nepomůže chemoterapie, závisí jejich život na dobrovolnících, kteří prošli krevními testy při vstupu do registru a jsou připraveni darovat kostní dřeň.

Českobudějovická nemocnice zahájila provoz zrekonstruované chirurgie

20.09.2017 13:28Chirurgické oddělení Nemocnice České Budějovice má nové zázemí. Z pavilonu CH se přestěhovalo do zrekonstruovaného 2. a. 3. patra pavilonu C. V uplynulých dvou letech tak byl v rámci stavebních prací v nemocnici postupně přestavěn téměř celý centrální pavilon.

Dálnici v úseku Borek - Úsilné budou moct řidiči využívat již od 27. září

16.09.2017 10:51Již od 27. září budou moci využívat řidiči nový úsek dálnice D3 Borek - Úsilné na Českobudějovicku. Práce postupovaly tak rychle, že se termín dokončení této komunikace podařilo zkrátit o dva měsíce. Během kontrolního dne na stavbě to ve čtvrtek konstatoval krajský radní pro dopravu Jiří Švec.

Při rozpadu elektrické sítě pomůže Temelín

16.09.2017 10:47Při problémech v přenosové soustavě a jejím rozpadu na několik ostrovních oblastí umí elektrárna Temelín během několika vteřin snížit výkon a zabránit blackoutu. Takový je závěr speciální ostré zkoušky, kterou ve čtvrtek v noci provedli odborníci z Temelína a ČEPS na druhém bloku. Při testu, který v Temelíně dělali naposledy v roce 2003, blok osmnáct minut nedodával elektřinu do sítě a ani z ní proud nevyužíval. V takzvaném ostrovním režimu vyráběl elektřinu pouze pro své důležité systémy. Energetici si tak naostro vyzkoušeli chování turbíny v jednom z nejsložitějších provozních stavů.

Teplárna veřejnosti představí výrobní provozy a nabídne i zábavu

14.09.2017 10:57Především prohlídku výrobních prostor, ale i spoustu zábavy na volném prostranství areálu na Novohradské ulici, nabídne Teplárna České Budějovice v sobotu 16. září, kdy už pošesté v řadě pořádá Den otevřených dveří. Ten potrvá od 9 do 17 hodin.

Hudební fest Masné krámy oživí centrum města

14.09.2017 07:30Tento víkend oživí dění v centru Českých Budějovic již třetí ročník Hudebního Festu Masné krámy. Od pátku do neděle zahrají z pódia na křižovatce Krajinské a Hroznové ulice čtyři kapely - například Milan Schelinger & Band a Rangers-Plavci. K posezení u piva se v pátek budou podávat grilované vepřové speciality. V sobotu pak bude pan Novák z Kájova rožnit celého vola.

Kašny a pítka se uloží k zimnímu spánku

14.09.2017 07:28Na příchod chladného počasí začali již nyní pracovníci vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. připravovat kašny a pítka v Českých Budějovicích. Vodní prvky postupně během září odstaví a zazimují.

V Temelíně přivítali o prázdninách rekordní počet návštěvníků infocentra

10.09.2017 10:28Přesně 13 153 lidí navštívilo o prázdninách Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. Pro Temelín jde historicky o nejvyšší prázdninovou návštěvnost. Dosud nejvíce lidí během července a srpna přivítali energetici loni, kdy "k chladicím věžím" dorazilo 9219 zájemců o energetiku.

Jízda po silnici mezi Českými Budějovicemi a Pískem bude plynulejší

10.09.2017 10:23Problematické silniční spojení mezi Českými Budějovicemi a Pískem se má brzy zlepšit. Na modernizaci úseku komunikace I/20, kterým denně projede zhruba 12 tisíc aut, se dohodl Jihočeský kraj s Ředitelstvím silnic a dálnic (ŘSD). Jejím cílem je rozšířit silnici ze dvou na tři jízdní pruhy. Potvrdil to první náměstek hejtmanky Josef Knot s tím, že práce by měly začít do jednoho roku.

V Českých Budějovicích začne podzimní část deratizace

09.09.2017 10:53Na potkany a další hlodavce v kanalizační síti se od 11. září zaměří provozovatel vodohospodářského majetku krajského města, společnost ČEVAK a.s. Ta pravidelné hubení škůdců zajišťuje prostřednictvím specializované odborné firmy vždy ve dvou etapách – na jaře a na podzim.

Biskup českobudějovický požehnal v Budvaru zvláštní várku piva pro Svatého otce

07.09.2017 15:11Toto úterý udělil Mons. Vlastimil Kročil, biskup českobudějovický, požehnání zvláštní várce piva, které zástupci Budějovického Budvaru 13. prosince 2017 osobně předají ve Vatikánu Svatému otci papeži Františkovi. Pivo z požehnané várky bude stočeno do limitované edice 122 atypických láhví o objemu jednoho litru. V České republice budou požehnané pivo čepovat pouze českobudějovické restaurace Vatikán a pivovarská Budvarka.

Cimrman přilákal na Vodárenskou věž přes tisíc návštěvníků

29.08.2017 15:54Přesně 1040 zájemců si přišlo během letních prázdnin prohlédnout nevšední výstavu Půlstoletí s Cimrmanem. Ta zaplnila Vodárenskou věž a zemní vodojem v českobudějovickém areálu vodohospodářské společnosti ČEVAK a.s. řadou výjimečných exponátů. Jen málokdo z návštěvníků se při prohlídce artefaktů spojených s životem a vynálezy českého génia ubránil smíchu.

Kraj chce pomoci jihočeským výrobcům, aby dostali své potraviny více mezi lidi

24.08.2017 22:11Podpora výroby i konzumace regionálních potravin ze strany Jihočeského kraje. To bylo hlavní téma, které během dnešního zahájení 44. ročníku mezinárodního veletrhu Země živitelka na českobudějovickém výstavišti prezentovala hejtmanka Ivana Stráská.

Ukončení provozu Zelené linky v úseku Slavonice - Znojmo

24.08.2017 21:50Dopravní systém ČEZ Cyklotrans, který v červnu zahájil již patnáctou sezónu, ruší od 3. září 2017 na pravidelné Zelené lince z Českých Budějovic do Znojma obsluhu úseku Slavonice - Jemnice - Vranov nad Dyjí - Lukov - Znojmo. Spoje linky zůstávají pouze na trase České Budějovice - Třeboň - Jindřichův Hradec - Slavonice, kde trasa bude nově končit.

Uzavírka Husovy třídy na sídlišti Vltava v Českých Budějovicích skončí 24. srpna

22.08.2017 18:31Řidiči budou moct opět využívat Husovu třídu v Českých Budějovicích v lokalitě sídliště Vltava. Konkrétně od půlnoci ze středy 23. na čtvrtek 24. srpna. Provoz tu 12 dní komplikovala stavba kruhové křižovatky, na kterou bude navazovat nově budovaná spojnice sídlišť Vltava a Máj, respektive ulic Strakonická a Milady Horákové. Investorem samotného rondelu s dvěma jízdními pruhy o průměru 59 metrů za téměř devět milionů korun je Jihočeský kraj. Město pak zajistilo přeložku trolejového vedení.