Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Přijďte fairtradově posnídat na Jihočeskou univerzitu

11.05.2017 13:57Ekonomická fakulta Jihočeské univerzity pořádá v sobotu 13. května od 10 hodin již šestou fairtradovou snídani v Českých Budějovicích. Piknikový happening na podporu fairtradových a lokálních pěstitelů s oficiálním názvem Férová snídaně NaZemi se uskuteční v Akademické knihovně JU v Branišovské ulici.

Sbírka hradí dětem školní obědy

08.10.2016 13:52Místo chleba s máslem mají školáci teplý oběd. Peníze z finanční sbírky spolku Dialog CB letos podporují již 25 žáků českobudějovických škol.

Zakrytá Samsonova kašna provokuje a lidi pobuřuje

08.09.2016 13:18Samsonova kašna, jedna z dominant Českých Budějovic, je v současné době obklopena sedmimetrovou obří dřevěnou stavbou, která vyvolává rozporuplné reakce. Pokud se chce někdo ke kašně dostat, musí do Domu umění, ze kterého vede z galerie ke kašně koridor.

Poslední pamětnice transportu Akb oslaví 88. narozeniny

25.04.2016 20:05Poslední žijící pamětnice transportu Akb z Českých Budějovic do Terezína, paní Hana Tvrská, oslaví v těchto dnech 88. narozeniny. Bolestnou zkušenost z koncentračních táborů se dlouhodobě snaží předávat současným generacím, beseduje s mladými lidmi o tom, co by nemělo být nikdy zapomenuto. "S paní Hanou Tvrskou jsem se osobně setkal při loňském udělování medailí Za zásluhy a bylo mi ctí ji toto vyznamenání udělit. Nyní bych oslavenkyni rád popřál šťastné dny a především hodně zdraví a elánu,“ uvedl primátor Jiří Svoboda v blahopřejném dopise.

Souboj mladých literátů opět o Jihočeskou žabku

05.01.2016 11:40 Již do třináctého ročníku vstupuje literární soutěž Jihočeského klubu Obce spisovatelů a Jihočeského kraje s názvem Jihočeská žabka. Jako v předchozích ročnících i tentokrát je soutěž určena studentům středních a vyšších odborných škol, gymnázií, učilišť a začínajícím autorům od 15 do 20 let. Zadané téma "Naděje umírá poslední", které bylo vybíráno z řady návrhů, je optimistické a dává dostatečně široký prostor fantazii i neotřelým nápadům.

V restauraci Masné krámy dnes začíná Rakousko-bavorský fest

24.11.2015 10:41Českobudějovická restaurace Masné krámy připravila pro hosty gastronomický výlet do Rakouska a Bavorska. Šéfkuchař Luděk Hauser opět využije své bohaté zkušenosti z hotelu Bayerischer Hof v lázeňském městě Bad Füssing, které patří kvalitou služeb mezi nejlepší lázeňská místa v Evropě. V nabídce se objeví mimo jiné pravý vídeňský řízek z telecí kýty ("Wiener Schnitzel"), restované hovězí s bramborem ("Tiroler Gröstl"), nebo bílá bavorská klobása ("Weisswurst").

Krampusové přilákali do Hluboké nad Vltavou 25 tisíc diváků

23.11.2015 15:08Pětadvacet tisíc lidí, tedy zhruba pětkrát více, než má vlastní město obyvatel, sledovalo v sobotu 21. listopadu v Hluboké nad Vltavou průvod více než stovky unikátních masek krampusů, alpských čertů a démonů. Přibližně dvouhodinová show, doprovázená nespočtem světelných, pyrotechnických a zvukových efektů, jejímž generálním partnerem byla Jaderná elektrárna Temelín Skupiny ČEZ, nadchla přítomné diváky stejně, jako účinkující z Rakouska.

Adventní Vodárenská věž se opět otevře veřejnosti

23.11.2015 14:46O nadcházejícím čase adventním se každou neděli od 12 do 16 hodin opět otevře českobudějovická Vodárenská věž. "Advent chceme zpestřit zejména dětem, a proto je žádáme, aby nám pomohly ozdobit vánoční stromek v areálu. Každý, kdo přinese vánoční ozdobu, dostane od nás dárek," přibližuje akci Jitka Kramářová ze společnosti ČEVAK, která se o tuto technickou památku stará.

Hlubokou nad Vltavou projde unikátní průvod alpských čertů a démonů

17.11.2015 16:36Město Hluboká nad Vltavou nabídne letos již podruhé svým návštěvníkům zcela unikátní podívanou. Po obřích velikonočních kraslicích "jaké svět neviděl" zde budou nyní k vidění "děsiví" krampusové. Unikátní průvod více než stovky alpských čertů a démonů projde městem v sobotu 21. listopadu. Akce odstartuje v 17 hodin od hotelu Parkhotel a bude pokračovat až na náměstí Čsl. armády.

Sokolníci fascinovali diváky v Chrášťanech souhrou s dravými ptáky

28.09.2015 17:32Fascinující podívaná se minulou sobotu naskytla návštěvníkům a obyvatelům Chrášťan na Českobudějovicku. Přímo při lovu zde totiž byly k vidění vzácné druhy dravých ptáků. Vedle majestátních orlů skalních, jejichž rozpětí křídel přesahuje dva metry, také jestřábi, sokolové či káně Harissovy.

V projektu souSedíme si uspěli i Jihočeši

27.08.2015 12:17Tři neziskové organizace z Jihočeského kraje uspěly se svými projekty, které jsou hrazeny z Regionálního fondu rozvoje Poštovní spořitelny, jenž nese podtitul souSedíme si. Těšit se mohou z finanční podpory v celkové výši 240 tisíc korun. Smyslem projektů je zlepšit a povzbudit sousedské vztahy, první letošní kolo bylo vyhlášeno na jaře. V podzimní části budou moci neziskové organizace získat až dva miliony korun, své projekty budou moci přihlásit už od 2. září.

Budvar připravil večerní prohlídky pivovaru v historických kostýmech

25.08.2015 16:36Pivovar Budějovický Budvar, n. p., si letos připomíná 120. výročí svého založení. Dne 15. 4. 1895 proběhla ustavující valná hromada akcionářů "Českého akciového pivovaru v Českých Budějovicích" (dále jen ČAP), který je přímým právním předchůdcem dnešního Budějovického Budvaru. Dne 7. 10. 1895 uvařil sládek Antonín Holeček první várku piva o objemu 200 hektolitrů. ČAP přímo navázal na historickou tradici vaření originálního Budějovického piva v Českých Budějovicích, která je 750 let stará. Budějovický Budvar tuto tradici dále rozvíjí a uchovává ji pro příští generace. Při výrobě Budějovického piva budvarští sládkové dodnes dodržují osvědčené řemeslné postupy a používají výhradně původní suroviny. V rámci oslav významného výročí se na trhu letos objevilo již několik limitovaných edic piva značky Budweiser Budvar. Pro veřejnost připravil pivovar i několik kulturních akcí. Mezi ně se řadí i večerní prohlídky pivovaru v historických kostýmech.

Lucie Leišová poplave z Budějovic do Prahy pro vozíčkáře Radka Duchoně

22.07.2015 10:26Zítra odstartuje v10 hodin dvacetiletá nadšená plavkyně Lucie Leišová z Příbrami plavbu, během které urazí za 10 dní 180kilometrovou trasu z Českých Budějovic do Prahy ve vodě řeky Vltavy. Loni zdolala tato dívka Gibraltarský průliv mezi Evropou a Afrikou.

Když století městem proletí a zastaví se na náměstí

17.07.2015 10:20Až do 7. září 2015 bude na náměstí Přemysla Otakara II. k vidění exteriérová výstava s názvem Když století městem proletí, tentokrát jako pocta 750. výročí založení Českých Budějovic. Kolemjdoucí si už zvykli, že v létě jsou součástí českobudějovického historického náměstí velké srovnávací fotografie. Tentokrát jde o snímky ze Státního okresního archivu a rozdíl mezi některými obrázky je až 150 let. Součástí výstavy jsou opět komentované prohlídky s Milanem Binderem, Janem Schinkem i Danielem Kovářem, a to každé pondělí od 10.00 a každou středu od 16.00 hodin.

Studentka Ekonomické fakulty JU uspěla v celorepublikové soutěži cestovního ruchu

03.07.2015 07:36Studentka Ekonomické fakulty a čerstvá absolventka oboru Obchodní podnikání Michaela Polendová se umístila v celorepublikové soutěži České centrály cestovního ruchu - Agentury CzechTourism o nejlepší absolventskou práci v oblasti cestovního ruchu na třetím místě v kategorii bakalářských prací.