Skvělý Banes Motor porazil Třinec potřetí v řadě, srovnal sérii na 3:3. Ve čtvrtek se rozhodne v Tři

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 26.03.2024 22:30

Hokejisté českobudějovického Banes Motoru vyhráli dnes v šestém duelu čtvrtfinále extraligového play off nad Třincem 3:0, vyrovnali tak stav série z 0:3 na 3:3 a ve čtvrtek se na ledě soupeře střetnou v rozhodujícím sedmém utkání o postup do semifinále (17).

Banes Motor České Budějovice - Oceláři Třinec 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Hosté udělali pro rozhodující krok mnohé. V pondělí zvolili místo cesty autobusem do jihočeské metropole let z Mošnova do Plané u Českých Budějovic, aby ušetřili síly. Do dnešního utkání pak do branky místo Mazance poslali fenoména v uplynulých sezónách play off Kacetla. Ani jedno ale proti výborným domácím nepomohlo.

Uplynulo totiž pouhých 27 vteřin a Motor vedl! Gulaš zavezl puk do útočného pásma a střelou nad vyrážečku Kacetla zaskočil a vyprodaná Budvar aréna bouřila. Pak se do šance dostal hostující Dravecký, ale Hrachovina vytáhl skvělý zákrok lapačkou. A následně přišel druhý úder Jihočechů. Kondelík se protlačil před třineckou branku a po odrazu od jejich obránce Smithe se puk zastavil aý za Kacetlovými zády. Se sebevědomím hostů to řádně otřáslo a někteří jejich hráči byli notně podráždění. Vynikal v tom především Voženílek, jenž během zápasu usedl třikrát na trestnou lavici.

Ve druhé třetině to bylo místy na infarkt. Třinečtí dvakrát netrefili odkrytou branku, na druhé straně Kubík bekhendem mířil jen do boční sítě. Motor pozorně bránil a hosté se ne a ne gólově prosadit.

V závěrečné dvacetiminutovce se třinec tlačil do náporu, ale jeho snahu překazil Voženílek, jenž v krátkém sledu dvakrát putoval na trestnou lavici. Motor sice přesilovky nevyužil, ale čas se významně krátil. Tři minuty a dvaadvacet vteřin před koncem si hostující střídačka vyžádala oddechový čas a odhodlala se k power play. Ta však trvala jen devatenáct vteřin. Střelou přes celé hřiště zamířil do prázdné branky Valský a definitivně oba celky poslal ke čtvrtečnímu rozhodujícímu sedmému zápasu v Třinci.

Branky a nahrávky: 1. Gulaš (M. Doudera), 12. Kondelík, 57. Valský. Vyloučení: 2:3, bez využití. Rozhodčí: Jeřábek, Stano – Zíka, Rampír. Diváků: 6421 (vyprodáno). Stav série: 3:3.

Motor: Hrachovina – Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši – Gulaš, Kondelík, Ordoš – Simon, F. Přikryl, M. Beránek – Valský, Pech, Kubík – Toman, Vopelka, Koláček. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Třinec: Kacetl – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Adámek, Polášek – M. Růžička, Čacho, A. Nestrašil – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – Helewka, P. Vrána, D. Voženílek – Hrehorčák, M. Roman, Dravecký. Trenéři Moták a Országh.

Ladislav Čihák (Motor): „Povedl se nám vstup do utkání. Dali jsme gól a celkově byla první třetina z naší strany odehraná velmi dobře. Ve druhé byl soupeř agresivnější a měl více ze hry. Do třetí jsme velmi dobře vstoupili a zvládli jsme ji. Z mužstva cítím čím dál větší odhodlání, až neuvěřitelné. Jeho soudržnost je zápas od zápasu větší. V sedmém utkání se může stát cokoliv. Soupeř samozřejmě bude mít výhodu domácího prostředí, ale uděláme maximum, abychom se vrátili zase domů a rozehráli další sérii.“

Zdeněk Moták (Třinec): „Bez vstřelené branky je to problém. Jak už jsem tady říkal minule, nestačí hrát jen padesát minut, potřebujeme, aby všichni hráli na doraz celý zápas.“