Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Vodohospodáři opravovali v Českých Velenicích tři poruchy

ČESKÉ VELENICE - 06.02.2018 19:36


Ačkoli ještě letos neudeřily silné mrazy, pracovníci společnosti ČEVAK a. s. řešili na přelomu ledna a února v Českých Velenicích již tři poruchy. Na konci ledna vodohospodáři hledali a následně opravovali dvě poruchy vodovodního potrubí. "Jednalo se v obou případech o příčně prasklé litinové potrubí v křižovatkách ulic Revoluční - Čsl. Legií a Vitorazská - Tylova," popisuje vedoucí provozní oblasti Východ společnosti ČEVAK a. s. Olga Štíchová.

S další, v pořadí již třetí poruchou vodovodu, si technici museli poradit i na počátku února v ulici Čsl. legií. "V tomto případě se jednalo o prasklé izolované ocelové potrubí uložené v chráničce," doplňuje Olga Štíchová. Lokalizovat místa prasklých vodovodů, byť s pomocí specializované techniky, je v příhraničním jihočeském městečku mnohdy daleko složitější, než samotná oprava.

České Velenice mají dva vodojemy fungující tzv. "za spotřebištěm". Znamená to, že voda z úpravny nejprve zásobuje aktuální potřebu města a teprve poté se plní zásobní nádrže. "To ovšem komplikuje možnosti zjištění místa poruchy i zásobování odběratelů pitnou vodou. Z prasklého potrubí většinou do podzemí uniká více vody, než stačí úpravna vody vyrábět, proto musíme pitnou vodu do vodojemů dovážet cisternami," přibližuje Olga Štíchová.

Při všech zmíněných opravách vodohospodáři přistavili obyvatelům mobilní cisternu s pitnou vodou.

arm