Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Crowdfunding seminář. [Foto: RERA a. s.]

Mezinárodní projekt CROWD-FUND-PORT v Českých Budějovicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE - Včera 11:47


Regionální rozvojová agentura jižních Čech, RERA a. s., je společně s partnery ze Slovinska, Polska, Itálie, Maďarska, Německa, Rakouska, Slovenska a Chorvatska zapojena do projektu zaměřeného na podporu crowdfundingu ve středn íEvropě.

"Crowdfunding je způsob financování, při kterém se více jednotlivců podílí menší částkou na získání určitého obnosu na financování pro ně zajímavého projektu. Spolupráce a aplikace znalostí našich partnerů zvýší úspěšnost kampaní v zemích, kde tento způsob financování není tolik rozšířený," uvádí ředitel RERA a.s. Tomáš Cílek.

Právě na důkladnou a precizní přípravu crowdfundingových kampaní a na specifika tohoto způsobu financování je zaměřen cyklus workshopů a seminářů, který RERA a.s. organizuje. Jako lektor přednáší David Friedl, zkušený expert na crowdfundingové kampaně v České republice, ale i např. ve Spojených státech amerických."Naším cílem je rozvíjet nové projekty, řídit jejich crowdfundingové kampaně ve světě, a tak vytvářet mezinárodní obchodní příležitosti v dlouhodobém horizontu," dodává David Friedl.

"Zajímavé informace o crowdfundingových kampaních v zapojených partnerských zemích, o rozdílech v legislativě či o přeshraničních bariérách, diskuzní fórum či rady a doporučení pro tvůrce crowdfundingových kampaní i investory budou soustředěny na vznikajícím webovém portále www.crowdfundport.eu," upřesňuje Ilona Ledajaksová, projektová manažerka RERA a.s.

Aktuální termíny workshopů a další informace např. o zajímavých českých i zahraničních kampaních naleznete na www.facebook.com/crowdfundport/.

arm