Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

► Galerie Nehoda u Sudoměřic. [Foto: Policie JčK]

Nedělní nehody motorkářů měly tragický konec, v nemocnici zemřeli

TÁBOR - 24.07.2017 13:11 - Aktualizováno: 24.07.2017 13:15


Vážné dopravní nehody s účastí motorkářů se staly v neděli na Táborsku. Dva motorkáři nehody zaplatili svými životy. Jedná se již o 24. a 25. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích v letošním roce.

První nehoda se stala krátce po druhé hodině odpolední na silnici 1/3 v katastru obce Sudoměřice u Tábora. Z dosavadního šetření vyplývá, že motocyklista (1965), jedoucí na motocyklu Yamaha FZ1 ve směru od Prahy do Tábora, z dosud neznámých příčin přejel do protisměru a zde se střetl s protijedoucím osobním automobilem Škoda Octavia. Při nehodě utrpěl vážná zranění, kterým dnes v ranních hodinách v nemocnici podlehl.

Druhá nehoda, která měla nakonec také tragický konec, se stala na silnici I/3 před křižovatkou se silnicí III/14717 u odbočky na Horusice rovněž krátce po druhé hodině odpolední. Řidič (1984) motocyklu Yamaha FZ1 jel ve směru na České Budějovice, kdy zřejmě nedodržel bezpečnou vzdálenost za osobním vozidlem Chevrolet Corvett a podle všeho nedokázal včas zareagovat na vzniklou situaci, nedobrzdil za zpomalujícím vozidlem a narazil levou boční částí motocyklu do zadní části automobilu. Nárazem byl odmrštěn na svodidla a následně zpět na vozovku. S vážnými zraněními byl transportován do nemocnice v Českých Budějovicích, kde ve večerních hodinách zemřel.

arm