Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Jean Reno: Pro herce není důležitá sláva, musí být ale šťastný

04.07.2016 22:24S nadhledem, vtipem a zároveň s pokorou. Tak se prezentoval francouzský herec Jean Reno, který dnes přijel na filmový festival do Karlových Varů. Drsňák známý ze snímků jako Šifra mistra Leonarda, Brutální Nikita či z francouzské komedie Drž hubu! v lázeňském městě uvedl film Leon z roku 1994. Ten vznikl pod taktovkou režiséra Luce Bessona a po boku Rena si v něm zahrála také tehdy dvanáctiletá Natalie Portman.

Strakoničtí Bags sbírají na nové CD. Můžete se stát i jeho kmotrem

30.12.2015 10:26Strakonická skupina Bags se chystá po třech letech vydat nové album a tentokrát ho chce financovat pomocí takzvaného crowfundingu. V kampani, která končí za tři dny, zatím nasbírala asi polovinu potřebných peněz. Pokud se rozhodnete přispět také, můžete získat například CD zdarma, ale také se stát kmotrem nového alba či si zamluvit koncert Bags jen pro sebe.

Projekt Jižní Čechy husitské 2015 odstartuje rekonstrukce bitvy u Sudoměře

21.03.2015 10:23Připomenout místa a města spojená se životem a působením mistra Jana Husa i s obdobím husitského hnutí. To je hlavním cílem projektu Jihočeského kraje pro rok 2015 nazvaného Jižní Čechy husitské vyhlášeného u příležitosti letošního 600. výročí od Husovy mučednické smrti.

Stadión v Bechyni rozezní řízná dechovka

30.07.2014 09:46Neděle 3. srpna bude v Bechyni patřit dechovce. Na pódiu letošního v pořadí již 22. Bechyňského festivalu dechových hudeb se představí Babouci, Radověnka, Keramička, Valdaufinka Ády Školky, Třeboňská dvanáctka a Járinka. Akce začíná ve 13 hodin na městském stadiónu v Bechyni.

Mighty Sounds proběhla tentokrát bez větších problémů

14.07.2014 11:12Rekordních patnáct tisíc fanoušků z celé Evropy přijelo o uplynulém víkendu na hudební festival Mighty Sounds, který se konal na letišti Čápův dvůr v Táboře. Desátý ročník této akce nabídl to nejlepší ze stylů ska, reggae, punk a hard core.

Mighty Sounds 2014 si vyžádá mimořádná dopravní opatření

08.07.2014 12:35Od pátku 11. do neděle 13. července se na soukromém pozemku letiště Aeroklubu Tábor U Čápova dvora uskuteční velká hudební akce Mighty Sounds 2014. Policie ve spolupráci s pořadateli připravila a zajistí bezpečnostní opatření směřující k zajištění bezpečnosti silničního provozu na přilehlém hlavním silničním tahu I/3 na obchvatu města Tábora a k zajištění veřejného pořádku a bezpečnosti osob a majetku.

Výstava v galerii představuje školu, ale nejen ji

03.05.2014 18:01V Alšově jihočeské galerii v Bechyni je až do 28. září k vidění výstava s názvem Fenomén B. Expozice má několik součástí. Jedna z nich se věnuje absolventům keramické školy po roce 1945. Další se věnuje 130 letům od založení zdejší keramické školy a návštěvníci si mohou prohlédnout práce uložené ve školním depozitáři, a to jak současné, tak i dřívější. Expozice rovněž přibližuje historii keramického průmyslu v Bechyni.

Festival Okolo Třeboně nabídne hvězdy i symfonické fúze

11.03.2014 07:59Kapela Kryštof a zpěvák Petr Kolář budou patřit k největším hvězdám letošního multižánrového festivalu Okolo Třeboně, jehož 23. ročník se uskuteční od 27. do 29. června 2014. Opět tedy naplní heslo "Prázdniny začínají v Třeboni". Až do konce roku bude následovat série hudebních a dalších akcí: organizátoři z agentury Bárny chystají například koncerty Karla Plíhala, Bratrů Ebenů a Františka Nedvěda s kapelou.

Černobílá vernisáž obrazů Michaely Žemličkové v rámci Černobílého turné 2013

29.09.2013 20:13V pražském Obecním domě se v pátek 27. září uskutečnila vernisáž "černobílých obrazů" výtvarnice Michaely Žemličkové. Akce se uskutečnila v rámci zahájení největší hudební události letošního roku - LUCIE BÍLÁ - Černobílé turné 2013. Ústředním motivem akce, které se zúčastnila stovka hostí, byly černobílé obrazy, včele s černobílým portrétem zpěvačky Lucie Bílé.

Vlastně Jihočech, malíř Kristian Kodet, slaví dnes své 65. narozeniny

17.07.2013 10:12Akademický malíř, bonviván a vlastně Jihočech Kristian Kodet slaví dnes své 65. narozeniny. Velkou pražskou vernisáží spojenou s oslavou odstartuje svou výstavu, která je průřezem jeho dosavadní tvorby. Jak prozrazuje, podstatná část obrazů, které budou na prodejní výstavě k vidění, vznikala na jeho jihočeské faře na Táborsku.

Festival muzejních nocí začíná v pátek v Jindřichově Hradci

16.05.2013 08:48Netradiční večerní prohlídky muzeí, galerií i dalších kulturních institucí a osobní setkání s jejich pracovníky. To vše mohou očekávat návštěvníci od IX. ročníku Festivalu muzejních nocí, jehož zahájení připadlo v pátek na Jindřichův Hradec a na území celé České republiky potrvá do 8. června 2013.

Troška chystá další komedii z jihu Čech: v hlavní roli "univerzální drbna"

15.04.2012 15:10Režisér Zdeněk Troška chystá po delší době další komedii z jihočeského prostředí. Film má navázat na tradici "Sluncí, sen..." a bude se natáčet v několika jihočeských vesničkách. Hlavní hrdinkou bude "univerzální drbna" Horáčková a v hlavních rolích se představí Lukáš Langmajer, Jana Synková, Veronika Žilková, Lucie Plekancová Vondráčková, Pavel Kikinčuk a Martin Kraus.

Táborské kino Svět čeká digitalizace

11.01.2012 15:21Táborské kino Svět by mělo letos přejít z analogového na digitální promítání. Společnost Tělovýchovná zařízení města Tábora se rozhodla zažádat o grant Státní fond České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie a Rada města na svém posledním zasedání podání žádosti o dotaci schválila. Celkové náklady se předpokládají ve výši asi 1,9 miliónu korun, vlastní zdroje 1,1 milónu, uvedl tajemník táborské radnice Lubomír Šrámek.

Jihočeské památky chystají na den památek speciální akce

14.04.2011 11:58Speciální akce a zvýhodněné vstupenky budou lákat návštěvník většiny jihočeských památek ve dnech 16. a 17. dubna. Na ně totiž připadly letošní oslavy Mezinárodního dbe památek a historických sídel. Jeho téma zní Kulturní dědictví vody. Speciální akci k tomuto tématu připravili například v klášteře Zlatá Koruna nebo na zámku Červená Lhota. Informovala o tom mluvčí českobudějovické pobočky Národního památkového ústavu Kateřina Voleská.

Strakoničtí Z ničeho nic dnes zahajují miniturné s maďarským Bankruptem

20.01.2011 08:46Miniturné čítající tři koncerty dnes v pražském klubu Matrix zahajuje strakonická kapela Z ničeho nic spolu s jejich pertnery - kultovní maďarskou punkovou skupinou Bankrupt. V Matrixu se představí spolu s Falešným Obviněním a kapelou Kohout plaší smrt.