Českobudějovicko Českokrumlovsko Jindřichohradecko Písecko Prachaticko Strakonicko Táborsko

Jihočeské silnice si vyžádaly první letošní oběť

09.01.2018 20:09Krátce po dnešní půl šesté hodině ranní vyjížděly všechny složky IZS, včetně vrtulníku LZS, k vážné dopravní nehodě, která se stala v centru obce Košice na Táborsku. Došlo zde k čelnímu střetu dvou osobních vozidel. Řidič (22) osobního automobilu tovární značky Škoda Felicia, projíždějící obcí ve směru od Plané nad Lužnicí, zatím z neurčené příčiny přejel do protisměru, kde se čelně střetl s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia. Utrpěl zranění, neslučitelná se životem. Řidič (22) Škody Fabie utrpěl naštěstí pouze lehká poranění a po ošetření na místě byl k dalšímu pozorování převezen do táborské nemocnice. Vrtulník LZS byl proto z místa odvolán.

Prvním miminkem roku 2018 je v jižních Čechách Adam z Tábora

01.01.2018 16:31Adam Loskotaz Tábora je prvním letošním miminkem narozeným v Jihočeském kraji. Porod se uskutečnil v 00.05 hodin v Nemocnici Tábor.

Národní přírodní rezervace Boubín má až do února 2018 uzavřen pro veřejnost vstup

09.11.2017 19:58Od pátku 10. listopadu 2017 do 10. února 2018 je uzavřen vstup do Národní přírodní rezervace Boubín. Jsou tedy uzavřené veškeré turistické trasy včetně trasy okolo Boubínského pralesa i přístupových cest k rozhledně Boubín. Lesy ČR, s. p., Lesní závod Boubín požádal o udělení zákazu vstupu z důvodu rozsáhlých polomů, jež způsobila větrná kalamita na konci října tohoto roku. Lesní porosty jsou velmi narušené a stále hrozí akutní nebezpečí pádu nalomených a polovyvrácených stromů a tím k ohrožení zdraví a životů návštěvníků.

Jihočeský kraj má dalších pět kilometrů dálnice v úseku Veselí nad Lužnicí - Bošilec

15.10.2017 10:38Zase o něco rychleji a bezpečněji mohou jezdit řidiči v Jihočeském kraji. Od čtvrtka 12. října jim slouží nový úsek dálnice D3 na trase Veselí nad Lužnicí - Bošilec. Více než pět kilometrů nových komunikací stálo okolo 635 milionů korun bez DPH, což je o polovinu méně, než byla původní předpokládaná nabídková cena.

Druhý temelínský blok jede už na plný výkon

07.08.2017 21:43Týden po připojení generátoru k přenosové soustavě začal druhý temelínský blok pracovat naplno. Plného výkonu operátoři dosáhli v pondělí před desátou hodinou dopoledne. Nyní tak Jaderná elektrárna Temelín kryje necelou třetinu české spotřeby.

Nedělní nehody motorkářů měly tragický konec, v nemocnici zemřeli

24.07.2017 13:15Vážné dopravní nehody s účastí motorkářů se staly v neděli na Táborsku. Dva motorkáři nehody zaplatili svými životy. Jedná se již o 24. a 25. oběť dopravních nehod na jihočeských silnicích v letošním roce.

Město se stane jediným vlastníkem Teplárny České Budějovice

21.06.2017 08:16Teplárna České Budějovice se stane stoprocentním majetkem Statutárního města České Budějovice. Rozhodla o tom včerejší valná hromada energetické společnosti. V ní město už vlastní 99,55 procenta akcií a využilo ustanovení zákona o obchodních korporacích o přechodu zbylých cenných papírů na hlavního akcionáře. Vytěsnění drobní vlastníci obdrží za každou akcii 3292 Kč, jak určil znalecký posudek Ústavu znalectví a oceňování Vysoké školy technické a ekonomické.

MiG 23 Tygr zůstane i nadále u vstupu do areálu letiště v Plané

26.05.2017 14:50Symbol Jihočeského letiště České Budějovice, který vítá u vstupu do areálu cestující i návštěvníky - MiG 23 Tygr, zůstane i nadále na svém místě. Konkrétně do konce roku 2018.

Konferencí o autismu oslaví APLA Jižní Čechy deset let své existence

22.02.2017 08:22"Autismus všemi směry", tak zní název I. jihočeské odborné konference o autismu, kterou u příležitosti výročí 10 let svého fungování uspořádá 5. dubna v Táboře nezisková organizace APLA Jižní Čechy, z. ú. APLA Jižní Čechy, jejímž posláním je podporovat lidi s autismem a jejich rodiny k životu ve svém přirozeném prostředí, pracuje s lidmi s poruchou autistického spektra v celých jižních Čechách. Svým klientům poskytuje převážně poradenské, terapeutické a odlehčovací služby.

Jihočeští hasiči-lezci budou bojovat v krajské soutěži

11.02.2017 21:11Znalost lezecké techniky, sebejištění a sebezáchrana patří do základních znalostí a dovedností každého hasiče. Ale kromě základních dovedností jsou mezi hasiči ještě speciálně vycvičení hasiči-lezci. Kdo je z jihočeských hasičů-lezců ten nejlepší, to se ukáže na krajské soutěži HZS Jihočeského kraje v úterý 21. února 2017 od 9 hodin v tělocvičně územního odboru Tábor v Chýnovské ulici v Táboře. Podmínky budou samozřejmě zcela odlišné od reálných zásahů - hasiči budou soutěžit na umělé stěně podle pravidel sportovního lezení.

Studenti řešili energetickou bezpečnost

19.01.2017 14:59Více než 400 studentů jihočeských středních škol se zapojilo do přednášek a diskuzí s předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Danou Drábovou. Mezi hlavní témata patřilo čerpání fosilních paliv, stejně jako výhody a rizika obnovitelných zdrojů a jaderné energie.

Třetí ohnisko ptačí chřipky v Jihočeském kraji

18.01.2017 21:38Veterináři dnes potvrdili třetí ohnisko ptačí chřipky v Jihočeském kraji. Jedná se o nekomerční malochov v Sedlečku u Soběslavi. Uhynuly tam dvě husy a čtyři kachny. V chovu je do 50 kusů drůbeže, ta bude ve čtvrtek utracena. Ptačí chřipka se potvrdila také u volně žijící labutě a kachny na nádrži Jordán v Táboře.

Ohnisko ptačí chřipky se objevilo na Táborsku

14.01.2017 12:05V pořadí šesté ohnisko ptačí chřipky v Česku se objevilo v Chotčinách na Táborsku. Ve čtvrtek odebrala Státní veterinární správa vzorky z devíti uhynulých ptáků v drobném domácím chovu drůbeže. Dalších zhruba padesát kusů z chovu v pátek veterináři utratili. Napsala to Mladá fronta Dnes.

Požár pelet způsobil škodu za milion, hasiči zachránili majetek ve výši 12 milionů

15.12.2016 10:35Škodu za milion korun způsobil včerejší požár ve výrobně pelet v Červeném Záhoří na Táborsku. Zasahovaly u něj dvě hasičské jednotky, které uchránily další technologie a vybavení za 12 milionů korun.

Myslivci, rybáři a hasiči obnovili ovocnou alej v Dražíči

30.11.2016 17:05O obnovu rozsáhlé ovocné aleje na trase mezi obcemi Dražíč a Vranov se v listopadu postarali místní obyvatelé a zástupci všech dražíčských spolků. Myslivci, rybáři, hasiči, ale také třeba pomocníci z řad dětí vysadili na 160 stromů, které obnovily původní ráz jihočeské krajiny a od nynějška zpříjemňují procházky i výlety na kolech mezi oběma obcemi. Obnovu ovocného stromořadí podpořila Nadace ČEZ příspěvkem v hodnotě 98 tisíc korun.