Chrudimsko Pardubicko

Proti lídrovi sehrál Banes Motor dobrý zápas, z Pardubic odvezl bod

PARDUBICE - 09.12.2023 06:52

Hokejisté Banes Motoru České Budějovice uzavřeli včera úvodní polovinu základní části Tipsport extraligy na ledě vedoucího celku tabulky Pardubic porážkou 3:4 v prodloužení. Do druhé poloviny vstoupí Jihočeši v neděli dalším velice těžkým duelem v Praze na Spartě (16).

Dynamo Pardubice - Banes Motor České Budějovice 4:3 pp (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Jihočechy trápí marodka v útočných řadách. K dlouhodobým marodům Pechovi s Vopelkou se nově přidali také kapitán Gulaš s Kubíkem, takže podruhé v kariéře okusil extraligu junior Kříž.

A hned v úvodu nevěděli kam dřív skočit. Domácí na ně vlétli, Pýcha fauloval a Pardubice ihned v přesilovce trestaly. Trefil se Hyka. Zanedlouho inkasoval Hrachovina podruhé, ale Sedlákův gól rozhodčí po zhlédnutí videa neuznali pro kopnutí puku nohou. Tlak Dynama pak výrazně otupila tři vyloučení na jeho straně a to třetí dokázali do té doby hodně nevýrazní hosté potrestat. Ordošovu přihrávku zpoza branky nasměroval přesně pod horní tyčku Hovorka. O chvilku později rozjetý Pýcha vymetl horní růžek Willovy klece a Motor po první třetině vedl 2:1.

A to nebylo vše, protože Motor byl ve druhé třetině jasně lepší. Ordoš najížděl sám na Willa, Košťálek ho fauloval a nařízené trestné střílení s přehledem proměnil Hanzl – 1:3. A to mohli ještě čtvrtý gól přidat Simon i Koláček , ale pardubický brankář jejich vyloužené šance kryl. To se ukázalo jako velmi důležité, protože dvougólový náskok po dvou třetinách hostům nakonec k vítězství nestačil.

Ve třetí části totiž přišel očekávaný tlak Pardubic, které hosty mačkali jak citron. Využili dvě přesilovky. Ve 45. min. snížil střelou od modré Kolář a o tři minuty později vyrovnal výstavní dělovkou Košťálek. Obětavě bránící Jihočeši ale soupeři víc nepovolili a zápas dotáhli do prodloužení. V něm šel na trestnou Doudera a byl to znovu Košťálek, který tvrdou střelou rozhodl o bodu navíc pro Dynamo.

Branky a nahrávky: 3. Hyka (Sedlák), 45. Jan Kolář (T. Zohorna, R. Kousal), 48. Košťálek (Ciencala, R. Kousal), 65. Košťálek – 17. Hovorka (Ordoš, Kondelík), 19. Pýcha (Simon), 25. M. Hanzl z tr. stř.. Vyloučení: 6:6, využití: 3:1. Rozhodčí: Veselý, Ondráček – Rampír, Thuma. Diváků: 8962.

Pardubice: Will – Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, Bučko, Zdráhal, Hrádek – Hyka, Sedlák, Ciencala – Radil, T. Zohorna. R. Kousal – Kaut, A. Musil, Říčka – Paulovič, Poulíček, Mandát. Trenéři Varaďa, M. Zadina a Krátoška.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Vráblík – F. Přikryl, Kondelík, Ordoš – Simon, Harris, M. Beránek – Valský, Toman, Koláček – Kříž, M. Hanzl, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.

Marek Zadina (Pardubice): "První třetina z naší strany nebyla dobrá. Hráli jsme nedisciplinovaně a hra byla rozkouskovaná. Ve druhé jsme se nemohli dostat do tempa. Soupeř byl lepší a přehrával nás. Třetí část byla z naší strany naopak skvělá. Mužstvu patří velké poděkování, že dokázalo zápas otočit a za dva body jsme rádi."

Ladislav Čihák (Motor): "Vedení 2:1 po první třetině bylo zlaté, protože náš výkon nebyl ideální. Ve druhé jsme se zlepšili, proměnili jsme trestné střílení a měli jsme i štěstí. Třetí třetina nás strašně mrzí. Nebyla z naší strany odehrána zkušeně. Měli jsme problém s vhazováním, tím se domácí dostávali do tlaku a z přesilovek nám zápas otočili. Bodu z Pardubic si ceníme, ale vzhledem k vývoji zápasu nás porážka mrzí."