Praha-město Praha-západ

V Ďolíčku se Dynamu daří, po Pardubicích obralo o body i klokany

PRAHA - 30.08.2022 20:25

Fotbalistům českobudějovického Dynama se letos daří v pražském Ďolíčku. V úvodním kole FORTUNA:LIGY porazili ve Vršovicích Pardubice (2:0) a v dnešním 6. kole obrali o všechny body domácí klokany. V sobotu Jihočeši přivítají Mladou Boleslav (16.00).

Bohemians 1905 - Dynamo České Budějovice 1:2 (0:1)

První poločas moc šancí nenabídl. V šesté minutě Čmelíkův prohoz brankáře Valeše skončil těsně vedle. Za dalších sedm minut se už Dynamo radovalo. Čolič nacentroval do vápna a Škoda hlavičkou do protipohybu domácího gólmana otevřel skóre. Vršovičtí srovnali v 59. minutě. Hronek obral o míč váhajícího stopera Havla, nahrál Puškáčovi a ten překonal vyběhnutého Janáčka. Domácí si vytvořili tlak, ale v 84. minutě zničehonic udeřili hosté. Broukal na polovině hřiště vysoko nakopl balon a dost možná nevědomky našel ve vápně Sluku, který lehkým přiťuknutím rozhodl o plném bodovém zisku Jihočechů. Třiadvacetiletý slovenský bek přitom posílil České Budějovice teprve v pondělí na roční hostování s opcí ze Žiliny.

Branky: 59. Puškáč - 13. Škoda, 84. Sluka. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Szikszay (video). ŽK: Puškáč - Sluka, Sladký, Čmelík. Diváků: 4202.

Bohemians: Valeš - Köstl (86. Koubek), Křapka, Hůlka - Dostál, Jindřišek, Petrák (55. Jánoš), Kovařík (55. Hála) - Hronek (81. Mužík), Beran - Puškáč (81. Novák). Trenér: Veselý.

Č. Budějovice: Janáček - Broukal, Havel, Králik, Sluka - Čolič (77. Sladký), Čmelík (90. Grič), Čavoš, Hellebrand (90. Hora) - Zajíc (77. Hais), Škoda (72. Skovajsa). Trenér: Weber.