Kiks gólmana Šípoše poslal Dynamo na dno tabulky

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 28.04.2024 18:21

Fotbalisté Dynama České Budějovice remizovali dnes v posledním 30. kole FORTUNA:LIGY se Slováckem 2:2. Hosté šli sice v prvním poločase do vedení po gólu Kima, ale ještě v nastaveném čase prvního poločasu srovnal Suchan. Po pauze domácí otočili zápas díky trefě Tranzisky. Hosté si ale nakonec odvezli bod, když po střele Mihálika vyrobil neuvěřitelný kiks gólman Šípoš. Dynamo tak po remíze spadlo před nadstavbovou částí na dno ligové tabulky. Ve skupině o záchranu budou hrát Jihočeši pouze dvakrát doma a třikrát venku. V sobotu 4. května doma přivítají Bohemians.

Dynamo České Budějovice - 1 FC Slovácko 2:2 (1:1)

V prvním poločase dlouho nic kloudného na hřišti neudálo. Až přišla 22. minuta, domácí obraně utekl Kim a nedal Šípošovi šanci. Míč uklidil k levé tyči a bylo to 0:1. Dvakrát pak stáli při Dynamu všichni svatí, protože V 37. minutě trefil levou tyč Kvasina, ve 43. pak stejnou tyč orazítkoval Daníček. Štěstí se pak k Jihočechům přiklonilo v nastavení poločasu, když tečovaný pokus Suchana z trestného kopu skončil za zády Fryštáka. Vzápětí ze 30 metrů napřáhl hostující Havlík a Šípoš měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil.

Do druhého poločasu poslali domácí trenéři na hrot útoku Tranzisku (dolů šel Brandner), který se ukázal v 55. minutě v tom nejlepším světle. Ondrášek ho poslal do brejku, Tranziska ve vápně míč zasekl a levačkou poslal míč krásně po zemi k pravé tyči - 2:1. Když už se pak zdálo, že Jihočeši získají tři veledůležité body, přišel šok. Střídající Mihálik vystřelil z dobrých 25 metrů a Šípoš míč neuvěřitelně pustil za svá záda a Dynamo (pokolikáté už?) "potopil"...

Branky: 45+1. Suchan, 55. Tranziska – 22. Kim (Fryšták), 83. Mihálik (Kohút). ŽK:Tranziska, Alli – Kim, 90+2. Reinberk. Rozhodčí: Radina – Kubr, Slavíček. Diváků: 3154.

Dynamo Č. Budějovice: Šípoš – Lazić, Králik, Poulolo, Sladký – Suchan, P. Hellebrand, Čermák (84. Nikl) – Brandner (46. Tranziska), Ondrášek (C) (90+1. Skalák), Alli. Trenér: Jiří Lerch.

1.FC Slovácko: Fryšták – Blahút, Hofmann, Břečka (12. Kohút), Holzer (79. Mihálik) – Havlík, Daníček (C) – Petržela (46. Siňavskij), Kim (79. Reinberk), P. Juroška – Kvasina (71. Vecheta). Trenér: Martin Svědík.