Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Dynamo v Boleslavi vedlo, ale nakonec odjelo s prázdnou

MLADÁ BOLESLAV - 02.03.2024 18:45

Fotbalisté Mladé Boleslavi v 23. kole FORTUNA:LIGY porazili dnes doma Dynamo České Budějovice 3:1. Dynamo poslal do vedení v sedmé minutě při debutu v nejvyšší soutěži sedmnáctiletý záložník Zíka, stav ale rychle otočil dvěma góly v 10. a 15. minutě útočník Hilál. V nastavení si dal vlastní branku Nikl, kterého smolně při odkopu trefil míčem gólman Šípoš. Dynamo zůstává v tabulce předposlední, v příštím kole přivítá v neděli 10. března Zlín (15.00)

FK Mladá Boleslav – SK Dynamo České Budějovice 3:1 (2:1)

Branky: 10. a 15. Hilál, 90.+1 vlastní Nikl – 7. Zíka. Rozhodčí: Batík – Paták, Pochylý – Rouček (video). ŽK: Kadlec – Skalák.
Diváků: 2021.

Ml. Boleslav: Mikulec – Kadlec (84. Vaníček), Suchý, Král, Suchomel – Karafiát, Matějovský (84. Sakala) – Solomon (62. Kostka), Mareček (90.+2 Kubista), Kušej (84. Ladra) – Hilál. Trenér: Holoubek.

Dynamo: Šípoš – Sladký, Čoudek (88. Madleňák), Nikl, Trummer – Šigut (75. Lazič), Suchan, Čermák, Zíka (61. Skalák), Brandner (61. Sliacky) – Ondrášek (75. Tranziska). Trenér: Lerch.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Hodnotí se mi to blbě. Doufali jsme, že bychom si něco odtud mohli odvézt, bohužel to ale nevyšlo. Vstřelili jsme brzkou branku, pak jsme ale dvakrát během pěti minut inkasovali ze standardní situace. Za stavu 2:1 pro domácí tam měl velkou šanci Matouš Nikl, ten ji ale bohužel neproměnil. Třetí branka, kterou jsme inkasovali, byla smolná."