Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

Na ledě posledního Mostu se ČEZ Motor nezadrhl, přivezl tři body

MOST - 06.02.2014 11:42 - Aktualizováno: 06.02.2014 11:43

Ve 48. kole první ligy vyhráli hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice včera na ledě posledního celku tabulky Mostu 3:1 a získali tak další tři důležité body do skupiny, která bude hrát play out. V sobotu hostí Jihočeši na svém ledě v Budvar aréně Ústí nad Labem (17).

HC Most - ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)

Jihočeši do utkání dobře vstoupili a v 8. minutě šli do vedení, když se v přesilovce trefil Šperger. Domácí se po inkasovaném gólu malinko zvedli, ale prosadit se nedokázali.

Po přestávce byla převaha hostí ještě citelnější a klíčový moment zápasu přišel v jeho polovině, kdy v průběhu pouhé minuty a půl dal Motor dvě branky. Nejprve se bombou od modré trefil v přesilovce Kotalík a poté se švihem prosadil Pajič.

V závěrečném dějství sice zaznamenal čestný úspěch Mostu nenápadnou střelou v přesilovce Čížek, ale to bylo ze strany domácích vše.

Branky a nahrávky: 44. Čížek (Charousek, Bojer) - 8. Šperger (R. Pšurný, Vráblík), 30. Kotalík (Šachl, Kotaška), 32. Pajič (Kotalík, Boháč). Vyloučení 7:4, využití 1:2. Rozhodčí: Ondřej - Svoboda, Jílek. Diváků: 266.

ČEZ Motor: Kůdela - Kotaška, Pavlíček, Kasík, Vráblík, Platil, Chmelíř, Prokop - Dan. Boháč, Pajič, Kotalík - R. Pšurný, Šperger, Melka - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Přibyl, Vaniš.