Chomutovsko Děčínsko Liberecko Litoměřicko Mostecko Sokolovsko Teplicko Ústecko

VARNSDORF - 20.05.2018 16:48

U Jordánu dnes zavládla fotbalová radost. V 29. kole Fortuna národní ligy totiž Táborsko remizovalo ve Varnsdorfu 1:1 a bod stačil oběma celkům k zachování druholigové příslušnosti i pro nadcházející sezonu.

FK Varnsdorf - FC MAS Táborsko 1:1 (0:0)

Fotbalisté FK Varnsdorf vstoupili do utkání lépe. Během prvních deseti minut téměř nepustili soupeře na svou polovinu. V 6. minutě ohrozil střelou ze standardní situace branku hostů Zbrožek, připravený Toma ale vytáhl pokus z brankové čáry. Ve 35. minutě mířil míč do ulice na Blechu, následná střela ale skončila u Kouřila, který odvrátil. Následnou dorážku Proška z brankové čáry vykopává opět Kouřil, který tak zachránil hned dvakrát svůj tým! Hned z protiútoku chtěli zahrozit domácí. Pokus Ondráčka likvidoval pozorný Toma. V samotném závěru utkání zahrozil centr do pokutového území domácích, na něž si naběhl Musiol. Jeho pokusu chyběla přesnost.

Také do druhého poločasu vstoupili lépe domácí fotbalisté. Aktivní hra jim vynesla v 65. minutě úvodní branku. Barac rozehrával standardní situaci na zadní tyč, kde jeden z domácích hráčů vrátil míč do pokutového území, kde se zjevil sám před gólmanem Ondráček, jenž uklidil míč do sítě.

V 82. minutě mohlo být vyrovnáno. Střídající Zieris zavinil po minutě na hřišti pokutový kop, který však nejlepší střelec Táborska Musiol neproměnil. Zmiňovaný hráč však své selhání odčinil o pár minut později. Samoel nejprve zlikvidoval střelu Linharta, následnou skrumáž nejlépe vyřešil právě Musiol a získal pro Jihočechy přímo zlatý bod, znamenající záchranu druhé nejvyšší soutěže i pro další sezonu.

Branky: 65. Ondráček - 89. Musiol. ŽK: Zbrožek, Ondráček, Zieris, Bláha – Šandera, Mršič, M. Kučera. Rozhodčí: Orel - Koval, Vodrážka. Diváků: 530.

Varnsdorf: Samoel - Rudnytskyy, Kozma, Kouřil, Chlumecký - Durdević, Zbrožek, Ondráček, Kocourek (66. Bláha), Dordić (57. Barac) - Klobása (80. Zieris).

Táborsko: Toma - Navrátil, NGimbi, Zavadil, Šandera - Prošek (62. Vandas) - M. Kučera, Nešický, Blecha (70. Linhart), Mršič (70. Souček) - Musiol.