ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.10.2018 21:15

Ve šlágru 12. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY porazilo dnes českobudějovické Dynamo doma před televizními kamerami Hradec Králové 3:1, hattrickem se zaskvěl útočník Ledecký. Dynamo se po výhře 3:1 posunulo nejen před svého dnešního soupeře, nově je dokonce vedoucím celkem celé soutěže.

SK Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové 3:1 (2:1)

První významnější vzruch v zápase přišel až v 11. minutě a hned byl gólový. Kladrubský zprava přesně odcentroval na hlavu Ledeckého a domácí šli do vedení. O osm minut později našel Ledecký ve vápně Kovaĺa, ten se dostal před Ottmara, jenž jeho pokus vytěsnil na roh. Hradec pak na chvíli Dynamo přitlačil a dočkal se vyrovnání. Centr proletěl vápnem ke Kopečnému, který hlavičkou rozvlnil síť. Několik vteřin nato však bylo zase všechno jinak. Ledecký se dostal před Ottmara, kterého parádně přehodil a Dynamo znovu vedlo.

Ve druhé půli se nejprve v dobré příležitosti objevil Kovaľ, jenže balon si nepřebral dobře a do zakončení se ani nedostal. V 67. minutě Ledecký dovršil hattrick, když se trefil hlavou po rohovém kopu. Za Hradec mohl snížit Kvída, ale z malého vápna branku netrefil. Ledecký pak měl zaděláno na svůj čtvrtý gól, jenže ze tří metrů branku netrefil. Skóre se tak už nezměnilo.

Branky: 11., 32. a 67. Ledecký - 31. Kopečný. ŽK: Havelka, Javorek – Černý. Rozhodčí: Julínek - Pospíšil, Podaný. Diváků: 1432.

Dynamo: Staněk - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic - Havelka, Javorek - Kovaľ (77. Šplíchal), Grajciar (46. Čavoš), Mršić - Ledecký (88. Táborský).

Hradec Králové: Ottmar - Kopečný, J. Pokorný, Martinec, Plašil - Janoušek - Martan (57. Kvída), M. Černý, Durdević, Urma (87. Kadlec) - Vorobjev (57. Miker).

David Horejš ( České Budějovice): Jsem rád, že jsme navázali na bodový zisk ze Sokolova. Hrálo se velice kvalitní utkání, které jsme rozhodli naší produktivitou. V některých pasážích měl Hradec víc ze hry, ale zvládli jsme to. Kluci utkání odmakali, jsme spokojeni, zaslouženě jsme vyhráli. Nesmírně mě těší, jak funguje spolupráce Davida Ledeckého a Jiřího Kladrubského. Skvělý výkon Davida rozhodl zápas.

Zdenko Frťala (Hradec Králové): Porazili jsme se sami. Ve zlomových situacích při gólech na 2:1 a 3:1 jsme nebyli dostatečně agresivní. Domácí se prosadili z mála šancí, které měli. Dynamo bylo produktivní, to rozhodlo. My jsme sice hráli víc s míčem, ale jen po vápno. Ovlivnila nás zranění, ale na to se nedá vymlouvat. Ze zápasu mám dobrý pocit, ale výsledek tentokrát není takový. Nebudeme smutnit, jedeme dál.