Královéhradecko Rychnovsko

Dynamo vyfasovalo na novém stadionu Votroků bůra

HRADEC KRÁLOVÉ - 06.08.2023 11:19

I po třetím kole FORTUNA:LIGY zůstávají fotbalisté českobudějovického Dynama bez bodů na posledním místě. V sobotu navíc dostali v Hradci Králové na novém stadionu pořádnou nakládačku 1:5. Nyní čekají Jihočechy dva domácí zápasy s Plzní (13. 8., 18.00) a Bohemians 1905 (20. 8., 15.00) a už by chtělo bodovat.

Hradec Králové - Dynamo České Budějovice 5:1 (3:0)

Východočeši rozhodli o prvním vítězství na novém stadionu i prvním v letošní sezoně třemi brankami mezi 19. a 32. minutou, kdy se postupně prosadili Daniel Vašulín, premiérovou trefou v nejvyšší soutěži Daniel Horák a Ladislav Krejčí.

První gól mezi tuzemskou elitou si ve 48. minutě připsal i hostující Vojtěch Hora, ale hned za minutu odpověděl Jakub Kučera a v 58. minutě uzavřel skóre z penalty Václav Pilař.

Branky: 19. Vašulín, 22. Horák, 32. Krejčí, 49. Kučera, 59. Pilař z pen. – 48. V. Hora. Rozhodčí: Černý – Mokrusch, Líkař – Adámková (video). ŽK: Pudhorocký (Hradec). Diváci: 9058.

Hradec Králové: Bajza – Klíma, Heidenreich, Čech – Gabriel (90. Koubek), Kodeš, Kučera (90. Ševčík), Horák – Pilař (63. Juliš), Krejčí (46. Pudhorocký) – Vašulín (81. Šašinka). Trenér: Weber.

České Budějovice: Šípoš – Havel, Králik, Trummer – Čmelík (67. Dejanovič), Suchan (88. Matouš Nikl), Hellebrand, Osmančík – Adediran (46. V. Hora), Hais (80. Matoušek) – Ondrášek. Trenéři: Zápotočný a Nikl.

Jozef Weber (Hradec Králové): "Hlavně v první půli to byl i díky divákům a atmosféře velice dobrý zápas. Výsledek ale úplně neodpovídá průběhu utkání. Soupeř měl v úvodu dvě tutovky, při kterých nás podržel brankář Bajza. Pak jsme naopak skórovali my, v ten moment se lámal chleba. Následně jsme se mohli více soustředit na rychlý přechod do útoku a pak už to byla taková euforie. Pro kluky to nebyl lehký týden, pořád se řešil nový stadion a spousta věcí kolem toho. Pro lidi, kteří fandí hradeckému fotbalu, to byl velký den. Chtěli jsme jim vrátit veškerou práci, stejně tak i městu. Výsledek i atmosféra při zápase jsou pro všechny obrovská odměna."

Marek Nikl (Dynamo): "Krásné prostředí nového stadionu, skvělá kulisa, ale my jsme zápas nezvládli. Nemyslím si, že by na hráče dolehla atmosféra vyprodaného stadionu. Momentálně nám tam zkrátka nespadne nic, naopak každá akce soupeře skončí gólem. Téměř z každé akce má soupeř šanci. Naše defenziva je průšvih, směrem dozadu se chováme špatně. Přijde mi, že fotbal nás teď nemá moc rád, ale rozhodně si za to můžeme sami. Musíme něco změnit a hodně toho zlepšit."