Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Bod z Karviné je pro Táborsko cenný, ale klidně mohly být i tři

KARVINÁ - 15.03.2015 16:49 - Aktualizováno: 15.03.2015 16:50

Fotbalisté Táborska remizovali včera ve Fotbalové národní lize v Karviné 2:2, přitom vedli už 2:0.

MFK OKD Karviná - FC MAS Táborsko 2:2 (0:1)

Kdyby týmu FC MAS Táborsko někdo před zápasem řekl, že si odveze z utkání v Karviné bod, asi by to bral. Teď Jihočechům vrtá v hlavě, proč domácí neobrali o všechny tři. V zápase totiž vedli 2:0. Vedení ale neudrželi a střetnutí skončilo 2:2.

"Takhle zkušené mužstvo, jako je to naše, by zápas mělo dohrát s tříbodovým ziskem. My jsme však po našem krásném druhém gólu vyklidili pole, Karviná zjednodušila hru, nakopávala míče na svých sedm urostlých hlavičkářů. My jsme jí to svou pasivitou umožnili," mínil trenér FC MAS Táborsko Radim Nečas.

Zatímco v prvním poločasu byla herní kvalita na straně Táborska, po změně stran už hosté tolik nebezpeční nebyli. "Jako by nás vedení ukolébalo. Byli jsme nedůslední a domácí ožili," uvedl Nečas.

Jihočeši skórovali po dorážce Strnada a pak krátce po přestávce po ukázkové kombinaci. Trefil se aktivní Javorek. První branka padla tzv. do šatny a druhá, kdy se hráči sotva vrátili z kabin na hřiště. Psychická výhoda měla být na straně hostí.

Karviná se ale i přes nepříznivý stav zvedla, do hry poslala 193, resp. 191 centimetrů vysoké věže Kubistu a Komendu. A před bránu Tomy, který zase čaroval, začaly létat míče jako šrapnely. Přesto musel dvakrát kapitulovat. Nejprve snížil Budínský po dorážce při standardní situaci a pak se hlavou prosadil po rohu Komenda. V posledních pěti minutách se Táborsko přece jen nadechlo, vypracovalo si dva rychlé brejky, které ale nedotáhlo do efektivního konce.

Branky: 61. Budínský, 75. Komenda - 41. Strnad, 46. Javorek.

Karviná: Lipčák - Růžička, Janíček, Trousil, Eismann - Tarczal (58. Kubista), Daníček - Hatok (71. Komenda), Budínský, Zelený (25. Puchel) - Urgela.

Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Ciferský, Tusjak - Šiml (89. Hric) - Džafić Traoré, Javorek, Surynek (63. Presl) - Strnad (81. Musiol).

Jozef Weber (Karviná): Výkon proti silnému soupeři byl adekvátní našim možnostem. Vypracovali jsme si hromadu šancí, podobně jako v Kolíně, ale nevítězíme, takže naše úsilí pak přichází vniveč. Ale viděli jsme nadstandardní druholigové utkání. V první půli měl navrch soupeř, dobře nás napadal, měli jsme problémy se vykombinovat. Přesto jsme si šance vypracovali. Klíčový byl ten druhý gól, který jsme dostali zkraje druhé půle. Dohánět dvoubrankové manko proti Táborsku je už těžké. Přesto se nám málem povedlo utkání otočit. I přes tu ztrátu věřím, že podobný průběh zápasu může mužstvo nakopnout.

Radim Nečas (Táborsko): Taktika byla zvolena dobře, nechtěli jsme doma Karvinou pouštět do tlaku a do kombinace, to by nebylo správné, a tak jsme ji okamžitě napadali a celý první poločas nám to i vycházelo. Škoda, že jsme neudrželi nadějný stav 2:0, ten druhý gól musel být pro soupeře těžký direkt, ale on to pak maximálně zjednodušil, poslal na plac vysoké hráče a dostával se k nám standardkami, které má výborné. Měli jsme s nimi problémy a neubránili jsme je. Mám trochu rozporuplné pocity. Bod je dobrý, ale to naše vedení jsme měli udržet, i když je zase fakt, že jsme mohli klidně i prohrát. Tlak domácích právě po těch kopaných rozích byl značný.