Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Táborsko si za dobrý výkon veze bod z Karviné

KARVINÁ - 14.05.2016 08:23

Táborsko v krátké době obralo o body už druhého kandidáta na postup do Synot ligy. Po domácí výhře na Znojmem Jihočeši včera získali po sympatickém výkonu bod na stadionu Kovona v Karviné. Zasloužil se o to tři minuty před koncem exkarvinský hráč Elvist Ciku, který přízemní střelou překonal gólmana Pindrocha a srovnal na konečný stav 1:1.

MFK OKD Karviná - FC MAS Táborsko 1:1 (1:0)

Slezané dvě třetiny utkání vedli po gólové hlavičce Budínského, ale druhou branku nepřidali, proti byla několikrát kovová konstrukce Tomovy branky. Bod z Karviné dokazuje, že jarní forma Táborska jde přece jen nahoru, byť sestava byla i tentokráte velmi poslepovaná. FCT zatím drží v tabulce 6. místo, v soutěži mu zbývá odehrát už jen dva duely - venku v Sokolově a na konci května doma s Ústím nad Labem.

Branky: 26. Budínský - 87. Ciku. ŽK: Nešický. Rozhodčí: Lerch - Kožár, Hájek. Diváků: 975.

Karviná: Pindroch - Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann - Janečka, Šisler - Moravec, Budínský, Puchel (68. Zelený) - Urgela (55. Pospěch).

Táborsko: Toma - Juroška, Cíferský (66. Surmaj), Mráz, Hanzlík - Sladký - Kočí (78. Dordić), Nešický, Kučera, Ciku (90. Pilík) - Traoré.

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Myslím si, že to byl dobrý fotbal, který musel diváky bavit. My jsme hráli velmi dobře, pečlivě jsme se na Karvinou připravovali. Zejména v první půli jsme eliminovali její šance. Naopak my jsme měli jako první dvě gólovky. Je velká škoda, že jsme alespoň jednu z nich neproměnili. Je mrzuté, že gól jsme inkasovali po centru z levé strany po ojedinělé akci domácích, kteří jinak měli jen závary. Ve druhém poločase jsme pokračovali v naší hře, zápas jsme dobře odpracovali. Karviná si chtěla výsledek pojistit a nutno přiznat, že jsme přežili klinickou smrt - čtyřikrát zazvonilo naše břevno. My jsme zápas odmakali a přišla zasloužená odměna v podání branky Elvista Cikua. Bod je o to cennější, že máme zraněné hráče, na kartách, k utkání neodcestoval ani Tonda Presl. S výkonem i bodem můžeme být spokojeni. Daní za to je, že se nám zranil Ivan Cíferský, kterému kvůli svalovému problému zřejmě skončila sezona. Uvidíme, jak to bude vážné. Celé jaro hrajeme nekompletní, vždy nám scházejí tři až čtyři hráči. Snad jen proti Znojmu nám tolik hráčů nechybělo.