Frýdecko-Místecko Karvinsko Opavsko Ostrava-město Přerovsko Prostějovsko Znojemsko

Z Vítkovic veze Banes Motor důležité tři body

OSTRAVA - 30.01.2024 20:14

V dohrávce 19. kola Tipsport extraligy vyhráli dnes hokejisté Banes Motoru České Budějovice ve Vítkovicích 2:1 a posunuli se opět na šestou příčku tabulky. V pátek přivítají v Budvar aréně Plzeň (17:30).

Ridera Vítkovice - Banes Motor České Budějovice 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Do hostující branky se tentokrát postavil Strmeň a do sestavy se vrátili útočníci Harris s Chlubna. Naopak s lehčím zraněním vypadl kapitán Gulaš, s kapitánským céčkem vyjel ve Vítkovicích obránce Gulaši. Mimo hru zůstávají obránce Pýcha a útočníci Simon s Pechem.

Domácí šli do vedení již v 6. minutě, kdy se trefil Robert Bukarts. Hosté výsledek otočili v prostřední části trefami Harrise a Koláčka. V závěrečné dvacetiminutovce to bylo drama v samém závěru. Půldruhé minuty před koncem Vítkovice odvolaly gólmana, nastěhovali se před českobudějovickou branku, ale Motor už si cenné tři body vzít nenechal.

Branky a nahrávky: 6. Robert Bukarts – 21. Harris (Ordoš, Kubík), 32. Koláček (Toman, Gulaši). Vyloučení: 3:6, bez využití. Rozhodčí: Šír, Hradil – Lederer, Blažek. Diváků: 3511.

Vítkovice: Klimeš – Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, Prčík, R. Jeřábek – Lakatoš, Chlán, Vondráček – P. Zdráhal, Barinka, Fridrich – Peterek, Krieger, Rob. Bukarts – Kotala, Claireaux, Kalus. Trenéři Trnka, Veber a Šimíček.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Štich – F. Přikryl, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, M. Beránek – Valský, M. Hanzl, Vopelka – Toman, Koláček, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.