Praha-město Praha-západ

Motor ani podruhé na Spartě neuspěl, v semifinálové sérii bude doma dohánět manko

PRAHA - 05.04.2022 17:36

Hokejisté Motoru prohráli i ve druhém semifinále Generali Česká pojišťovna pojišťovna play off extraligy v Praze na Spartě, včera s výsledkem 1:5 a v sérii prohrávají 0:2. Třetí zápas se hraje ve čtvrtek v Budvar aréně (19).

Sparta Praha - Motor České Budějovice 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 8. Řepík (Polášek, T. Pavelka), 19. E. Thorell (R. Horák), 45. Moravčík (Řepík), 46. Tomášek (D. Němeček, Chlapík), 49. Chlapík (Tomášek) – 41. Gulaš (M. Hanzl, Vráblík). Vyloučení: 5:8, využití: 1:0. Rozhodčí: Hradil, Šindel – Gebauer, Hlavatý. Diváci: 12116. Stav série: 2:0.

Sparta: J. Hudáček – Matuškin, D. Němeček, A. Polášek, T. Pavelka, Moravčík, Tomáš Dvořák, Jurčina – Řepík, Sobotka, Forman – Tomášek, Vitouch, Chlapík – Šmerha, R. Horák, E. Thorell – Dvořáček, Stoljarov, Buchtele. Trenéři Jandač, Hořava, Hamara a J. Hlinka.

Motor: Hrachovina (48. Strmeň) – Percy, Piskáček, Bučko, Šenkeřík, Vráblík, Štencel, Štich – Gulaš, Pech, Vondrka – Valský, J. Novotný, Pouzar – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek – J. Ondráček, Koláček, Holec. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.

Hlasy trenérů:

Josef Jandač (Sparta): "Oproti prvnímu zápasu jsme podali zlepšený výkon. V důležitých momentech jsme dávali góly. Každé vítězství je důležité a teď se musíme nachystat na zápasy venku."

Jaroslav Modrý (Motor): "Odehráli jsme paradoxně velmi dobrou první třetinu, i když jsme ji prohráli 0:2. Udělli jsme dvě chyby a Sparta je dokázala potrestat. Ve třetí třetině jsme dali kontaktkní gól a nadechovali jsme se. Měli jsme tam velmi dobrou pětiminutovku. Ale další dvě chyby nás srazily, soupeř nám znovu odskočil a je natolik kvalitní, že pak už si vítězství pohlídal."