Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Na ledě lídra sahal Motor po bodu, to mu však nakonec nevyšlo

MLADÁ BOLESLAV - 20.11.2013 21:08

Hokejisté českobudějovického Motoru prohráli dnes ve 24. kole první ligy na ledě vedoucího celku soutěže Mladé Boleslavi po vyrovnaném průběhu 2:3.

BK Mladá Boleslav - HC Motor České Budějovice 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Vyrovananá první třetina skončila bez gólu. Nejblíže k němu měl Klimenta, který nastřelil pouze tyč českobudějovické branky. Skóre se měnilo po přestávce. Nejdříve se sice radovali Jihočeši, ale radost to byla předčasná, protože puk po střele Kuchejdy brankovou čáru nepřekročil. Ve 23. minutě pak vypálil od modré obránce Pojkar a na Mikulíkovu teč Kůdela zareagovat nemohl, takže do vedení šel favorit. Hned po dvou minutách při vyloučení kapitána Kotalíka po vydařené individuální akci nadvakrát překonal Kůdelu Klimenta a Boleslav vedla už o dva góly. Motor se však nedal. Ve dvojnásobné přesilovce se těsně před druhou přestávkou tečí Robovy střely prosadil zkušený Skuhravý. Ovšem domácí znovu soupeři odskočili rychle na dvoubrankový rozdíl.Třetina se nechal na začátku poslední dvacetiminutovky zbytečně vyloučit za sekání a v přesilovce Musil tečí pokusu Mikulíka zvýšil na 3:1. Ani to však neposlalo Jihočechy do kolen. Při vyloučení Tomana snížil ve 48. minutě Ondřej. Na víc však už nedosáhli, k vyrovnání jim nepomohla ani power play 6 na 4 při vyloučení Klimenty.

Branky a nahrávky: 23. Mikulík (Pojkar, Klimenta), 25. Klimenta (Toman), 42. Musil (Mikulík, Klimenta) - 40. Skuhravý (Rob, Prokeš), 48. Ondřej (Šachl, Prokop). Vyloučení: 10:7 (navíc dom. Toman a host. Třetina a Skuhravý 10 min.), využití: 2:2. Rozhodčí: Schmejkal, Škrobák - Beneš, Krátký. Diváci: 2560.

České Budějovice: Kůdela - J. Novák, Kříž, Chmelíř, Pavlíček, Prokop, Moravec, Kotaška - Kotalík, Třetina, Skuhravý - Ondřej, Šachl, Kuchejda - Ferebauer, Vaniš, Bárta - Prokeš, Rob, Šperger - Přibyl.

V sobotu se v dalším kole utká Motor doma s dalším favoritem, od 17 hodin přivítá Olomouc.