Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

ČEZ Motor srovnal sérii na 2:2, Kuchejda se trefil 18 vteřin před koncem!

BENÁTKY NAD JIZEROU - 23.02.2015 21:11 - Aktualizováno: 23.02.2015 21:12

Srovnáno! Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále play off první ligy vyhráli dnes hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice v Benátkách nad Jizerou 2:1 a vyrovnali stav série na 2:2. Vítězný gól padl pouhých 18 vteřin před koncem! Pátý zápas se hraje ve čtvrtek v Českých Budějovicích (17.30).

Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Jako první se ve 13. minutě radovali domácí. Jass našel přihrávkou Víška, který otevřel skóre. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. V početní výhodě se k odraženému kotouči dostal Straka a nedal Vaněčkovi šanci.

Pak však přišly zlé okamžiky hostujících hráčů. Nejprve dostal trest na pět minut plus do konce za faul loktem Nouza a krátce po něm ho napodobil Pajič. Domácí tak hráli hodně dlouhou přesilovku pět na tři. Mikyska ale nastřelil jen tyč a poté téhož hráče skvěle vychytal Bláha. Hostům pak prospěla přestávka, nabrali síly a ubránili další více než tři minuty ve třech. Jenže problémům nebyl konec, protože po dvou dalších vyloučeních Benátky hrály opět přesilovku pět na tři. Skořepa nastřelil tyč a další velké šance pochytal i se štěstím vynikající Bláha.

Rozhodnutí tak přišlo v závěrečné třetině k velké radosti Jihočechů. Dvě minuty před koncem začali hrát přesilovku a pouhých osmnáct vteřin před závěrečnou sirénou se trefil Kuchejda.

Branky a nahrávky: 13. Víšek (Jass) - 15. Jos. Straka (Nouza, Heřman), 60. Kuchejda. (Punčochář, Rob). Vyloučení: 5:7 (navíc hostující Nouza a Pajič 5 + do konce), využití: 0:2. Rozhodčí: Hrubý, Svoboda - Gerát, Hynek. Diváků: 1180. Stav série: 2:2.

Benátky nad Jizerou: Vaněček - Říha, Havlín, Pálek, Kolmann, Jandejsek, Pabiška, Mrázek - Dlouhý, Skořepa, Špaček - Jass, Miškovský, Víšek - Skalický, Mikyska, Jonák - Kica, Bittner, Král - Vařecha.

České Budějovice: Bláha - Punčochář, Žovinec, Mucha, Vráblík, Bohunický, Suchánek, Semrád - Kuchejda, Pajič, Boháč - Nouza, Jos. Straka, Heřman - Vaniš, Rob, Švihálek - Pašek, Trummer, Přibyl.

Milan Černý (Benátky nad Jizerou): Možnosti, které jsme měli, jsme nevyužili. Přesilovkami počínaje. I když si myslím, že to nebyl úplně jediný klíč k hostujícímu vítězství. Vypracovali jsme si šance i při rovnovážném počtu hráčů. Nakonec přesilovky ani nebyly tak špatně hrané, dali jsme v nich dvě nebo tři tyčky. Zápas se dal rozhodnout dříve. Hosté nás v závěru potrestali.

Petr Rosol (České Budějovice): Utkání se mi hodnotí dobře, protože jsme ho vyhráli. Bylo to ale hrozně těžké. Musím poděkovat klukům, že se dokázali vyrovnat s křivdou a zápas ubojovali. Štěstí se přiklonilo na naši stranu.