Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Fantazie! ČEZ Motor vyhrál v Benátkách nad Jizerou a je v semifinále play off 1. ligy

BENÁTKY NAD JIZEROU - 01.03.2015 20:53 - Aktualizováno: 01.03.2015 20:53

Hokejisté ČEZ Motoru České Budějovice jsou v semifinále play off 1. ligy! V dnešním šestém čtvrtfinálovém utkání totiž zvítězili na ledě Benátek nad Jizerou 3:2 a v celé sérii 4:2 na zápasy a v boji o postup do baráže o účast v extralize je čeká Třebíč. Začátek série je 9. března v Budvar aréně.

HC Benátky nad Jizerou - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (2:1, 0:2, 0:0)

Fantazie! Fanoušci na jihu Čech jásají a spolu s hokejisty se naplno radují! Díky jihočeským příznivcům hrál Motor opět jako doma, protože do Benátek se opět vypravil neuvěřitelný počet motorfans. Jejich hrdinové začali aktivně, ale přesto jako první inkasovali. Mikyska našel před brankou Dlouhého, který už neměl problém překonat Bláhu. To však Motor vyprovokovalo k ještě vyšším obrátkám. Nouza přihrál Heřmanovi, jenž dělovkou rozezvučel břevno. Švihálkova dorážka bekhendem poté skončila těsně nad a v polovině úvodní části bylo konečně srovnáno. Straka našel Nouzu a ten přesnou střelou k tyči dal na 1:1. V závěru třetiny však hráli v Jihočeši ve dvojnásobném oslabení a Víšek znovu vrátil vedení domácím.

To ale po přestávce naštěstí netrvalo dlouho, ve 24. Minutě vyrovnal Přibyl. Rozhodující moment utkání a tím pádem i celé série přišel v polovině zápasu. Motor se ubránil přesilovce 5 na 3 a v následném oslabení 5 na 4 udeřil. Z rychlého brejku a přečíslení dva na jednoho našel Heřman přesně obránce Žovince a ten vsítil zlatý postupový gól!.

Závěrečnou dvacetiminutovku odehráli hosté velmi zkušeně, kontrolovali hru a domácím nepomohla ani v závěru hra bez brankáře, navíc půl minuty proti čtyřem Jihočechům, když na trestné lavici seděl Nouza. A pak přišly mohutné jihočeské oslavy!

Branky a nahrávky: 7. Dlouhý (Mikyska), 20. Víšek (Kolmann, Miksyka) - 10. Nouza (Jos. Straka, Heřman), 24. Přibyl (Švihálek), 30. Žovinec (Heřman, Kuchejda).Vyloučení: 3:5, využití: 1:0, v oslabení: 0:1. Rozhodčí: Přikryl, Trombík - Beneš, Štofa. Diváci: 1460. Konečný stav série: 2:4.

Benátky: Fučík - Pabiška, Mrázek, Kolmann, Havlín, Pálek, Niko, Vála, Beránek - Jonák, Mikyska, Dlouhý - Víšek, Miškovský, Král - Špaček, Skořepa, Jass - Vařecha, Bittner, Psota.

České Budějovice: Bláha - Žovinec, Punčochář, Vráblík, Suchánek, Semrád, Bohunický - Boháč, Rob, Kuchejda - Heřman, Straka, Nouza - Švihálek, Přibyl, Vaniš - Trummer, Bárta.