Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Odehrát dobře jen poločas nestačí, Dynamo dostalo v Mladé Boleslavi čtyřku

MLADÁ BOLESLAV - 07.03.2015 16:15 - Aktualizováno: 08.03.2015 10:54

V 19. kole Synot ligy prohráli v sobotu fotbalisté Dynama České Budějovice v Mladé Boleslavi vysoko 1:4 a ve třetím jarním utkání opět vyšli naprázdno, přičemž skóre z tohoto počtu zápasů mají 2:13… V první půli byli přitom Jihočeši lepším celkem, měli více ze hry, ovšem po přestávce se hrálo jen na jejich branku.

FK Mladá Boleslav - Dynamo České Budějovice 4:1 (1:1)

Utkání začalo pro hosty, kteří nastoupili pod novým trenérem Ciprem oproti minulému zápasu doma s Brnem v hodně pozměněné sestavě, šokem. Už ve 2. minutě totiž inkasovali, když Salák našel na malém vápně nehlídaného Wágnera a ten dával do prázdné branky. Kdo však čekal další tlak domácích, nestačil se divit. Jihočeši se rychle oklepali a měli více ze hry. Přesto však mohli inkasovat podruhé, v 24. minutě se Magera ve vápně pěkně otočil a levačkou mířil těsně nad Křížkovu svatyni. O čtyři minuty později se však Dynamo radovalo. Dva metry za vápnem si míč v ideální pozici postavil při trestném kopu Machovec a levačkou zatočil míč parádně do levé šibenice. Šeda se jen bezmocně za letícím balonem podíval - 1:1. Zanedlouho se skóre mohlo znovu měnit, Vackova bomba šla jen těsně nad břevno a Wágner po chybě Lengyela, který podskočil centr, dával hlavou slabě a navíc vedle pravé tyčky. V nastaveném čase se před Křížka dostal Magera, budějovický gólman zaváhal s vyběhnutím, domácí kapitán ho přeloboval, ale za záchrannou brzdu zatáhl jeden z hostujících obránců.

Po přestávce Mladá Boleslav hosty zatlačila, ale územní převaha dlouho k ničemu nevedla. Až v 59. minutě se v šestnáctce uvolnil Vacek, ovšem jeho střela mířila opět mimo branku. O dvě minuty později se do vyložené šance dostal Wágner, ale Křížek zakročil famózně a střelu nohama vyrazil! V 63. minutě špatně odkopl Kladrubský, trefil Mageru, ten však Wágnerovo naběhnutí pochopil špatně a míč odevzdal Lengyelovi. V 69. minutě Mladoboleslavští měli další vyloženou šanci. Vacek perfektně vysunul Kyselu, který se řítil zprava sám na Křížka, ale polostřelu polopřihrávku tečoval Kladrubský na roh. V podstatě hra na jednu branku nakonec vyústila v druhou domácí branku. Čtvrt hodiny před koncem zahrával Skalák trestný kop z podobné vzdálenosti jako v první půli Machovec a také on poslal míč parádně k levé tyči a Křížek neměl nárok - 2:1. V 82. minutě udělal další chybu dnes špatně hrající Lengyel a Skalák šel sám na Křížka a nezaváhal - 3:1. Domácí byli na koni a radovali se ještě jednou, když po centru Končala se hlavou trefil Navrátil.

Branky: 75. a 82. Skalák, 2. Wágner, 89. Navrátil - 28. Machovec. Rozhodčí: Hrubeš - Mokrusch, Černý. ŽK: Magera, Wágner - Michal Škoda, Hála, Hanzlík. Diváci: 2648.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Navrátil, Hůlka (46. Ščuk), Bořil - Šisler, Vacek - Skalák, Magera (73. Končal), Ďuriš (46. Zahustel) - Wágner.

Č. Budějovice: Křížek - Janotka, Lengyel, Kladrubský, Machovec (55. Hanzlík) - Pešek, Benát, Hála (67. Chrien), Michal Škoda - Volešák (81. Linhart) - Varadi.

Karel Jarolím (Ml. Boleslav): Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, rychlá branka nás mohla uklidnit. Jenže jsme zase inkasovali v podstatě z jediné střely na branku od soupeře a zápas to zkomplikovalo. Poločas se dohrál 1:1 a do druhé půle jsme udělali dvě změny. Jedna vynucená, když musel odejít Hůlka, a pak tam šel Zahustel místo Ďuriše. Myslím, že to naší hře pomohlo, rozhýbali jsme to trošku a hráli víc nátlakově. Vytvářeli jsme si situace a nakonec to vyjádřili i gólově. Výsledek dopadl jako jednoznačné vítězství, ale nerodilo se to lehce. O to důležitější to je. Ale nic to neznamená. Na jaře máme v tabulce pravdy mínus dva body a jestli budeme chtít pomýšlet na čtvrté místo, musíme ty ztracené body doma s Hradcem někde získat.

František Cipro (České Budějovice): V prvním poločase jsme z první situace dostali gól, což je vždy pro další vývoj zápasu velice špatné. Přesto si myslím, že vzhledem k naší situaci byla první půle dobrá. Drželi jsme střed hřiště, dalo se na to dívat. V druhé půli jsme se dostali pod tlak, domácím hodně prospělo dvojité střídání. Naopak naše změny byly k horšímu než u nich. Přesto jsme to do 75. minuty někdy i se štěstím uhráli, ale pak jsme dostali z trestňáku krásný gól. V tu chvíli se projevil ten problém našeho mužstva. Za stavu 1:2 začneme hrát tak, že jsme schopni dostat další tři čtyři góly. V tu chvíli je po nás. Viděli jste sami, jaké věci jsme tam vyváděli, včetně nejzkušenějších hráčů, obou stoperů. To mě mrzí. Ligovému mužstvu se nemůže stávat, aby takhle najednou úplně odešlo. Je neuvěřitelné a nepochopím, co jsme schopni udělat za pět deset nebo minut. Musíme s tím něco udělat, máme na to týden.