Havlíčkobrodsko Jihlavsko Pelhřimovsko Třebíčsko Žďársko

ČEZ Motor šlapal v Jihlavě jako hodinky, na ledě favorita vyhrál

JIHLAVA - 02.02.2014 08:48

To, na co dlouho čekali fanoušci hokejistů českobudějovického ČEZ Motoru, konečně přišlo. V závěru základní části první ligy podávají Jihočeši výborné výkony. Potvrdili to sobotním vítězstvím na ledě favorita. V Jihlavě zvítězili 3:2 brankou v poslední minutě. V pondělí přivítají Jihočeši v Budvar aréně od 17.30 Benátky nad Jizerou, které mají také skvělou formu, v posledních dvou zápasech totiž vyhrály na ledě suverénního lídra soutěže Mladé Boleslavi a včera si hladce poradily s dalším favoritem soutěže Olomoucí.

HC Dukla Jihlava - ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Hosté měli v Jihlavě ohromnou podporu vlastních fanoušků, na Vysočinu se jich vydalo několik stovek a v hledišti to bylo znát. Hokejisté se jim za to odvděčili výborným výkonem a ziskem nesmírně důležitých tří bodů.

Do vedení šli hosté, a to již v 5. minutě. Kuchejda se po vyhraném vhazování ujal puku, objel Rittichovu svatyni a bekhendem jihlavského gólmana překonal - 0:1. Dukla dokázala do přestávky vyrovnat, ve 13. minutě využil Kuřítko před Halmošim doklepl kotouč do odkryté sítě. Vedení Motoru vrátil na začátku druhé třetiny Boháč, který se konečně po svém příchodu z Ústí nad Labem trefil i v dresu Jihočechů. Obrovská divácká podpora hnala Jihočechy dopředu a celou sezonu se trápící České Budějovice třetí tým prvoligové tabulky jasně přehrávaly. Paradoxně však přišlo vyrovnání, sedm minut před koncem se radoval Prokš. Když už to vypadalo na prodloužení, přišel jihočeský úder. Čtyřicet vteřin před koncem tečoval Pajič Novákovu střelu a gejzír radosti hostů jak na ledě, tak v hledišti vypukl naplno.

Branky a nahrávky: 13. Kuřítko (Štěpánek), 53. Prokš (Seman, Mocek) - 5. Kuchejda (Šachl), 24. Boháč (Pajič, Kotalík), 60. Pajič (Novák, Kotalík). Rozhodčí: Vampola - Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváků: 2571.

Jihlava: Rittich - Mocek, Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Štebih - Hubáček, Vysloužil, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Velecký, Prokš, Štěpánek, Malec, Důras.

České Budějovice: Halmoši - Pavlíček, Novák, Chmelíř, Vráblík, Kasík, Platil - Kotalík, Pšurný, Švec, Ferebauer, Vaniš, Šachl, Ondřej, Šperger, Kuchejda, Rob, Pajič, Boháč, Melka.

Petr Rosol (České Budějovice): Určitě jsem spokojený. Jak s předvedenou hrou, tak hlavně s výsledkem, kdy jsme tři body urvali v poslední minutě. Myslím si, že to bylo hezké utkání pro diváky, bylo to nahoru-dolů. Možná, si myslím, jsme byli o malinko lepší a výhru jsme si zasloužili víc.

František Zeman (Jihlava): V první řadě musíme pogratulovat soupeři ke třem bodům. Myslím si, že byli dvě třetiny lepší v pohybu, my jsme měli lepší pohyb až po korekturách ve třetí třetině, to si myslím, že jsme byli o trochu lepší než soupeř. Hosté minutu před koncem šťastným gólem odskočili na ten rozdíl, odváží si body a my odcházíme s prázdnou.

Pořadí 1. ligy ČR 2013/2014 po 46. kole: 1. Mladá Boleslav, 2. Olomouc, 3. Jihlava, 4. Havlíčkův Brod, 5. Třebíč, 6. Havířov, 7. Litoměřice, 8. Benátky nad Jizerou, 9. Ústí nad Labem, 10. Šumperk, 11. ČEZ Motor, 12. Kadaň, 13. Beroun, 14. Most.