Královéhradecko Rychnovsko

Špatný výkon Banes Motoru v Hradci Králové na body stačit nemohl

HRADEC KRÁLOVÉ - 04.02.2024 19:13

Ve 43. kole Tipsport extraligy prohráli dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru v Hradci Králové po špatném výkonu 0:4. Nejvyšší soutěž nyní má reprezentační přestávku, po ní Motor přivítá ve středu 14. února v retro duelu Kometu Brno (17:30).

Mountfield Hradec Králové - Banes Motor České Budějovice 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)

Na ledě neoblíbeného soupeře to Jihočechům vůbec nevyšlo. Od začátku bylo všechno špatně. Vyloučení za příliš hráčů na ledě a brzo první inkasovaný gól. Pak chybička gólmana Strmeně a rázem 2:0. Hostující gólman se pak ovšem několikrát vykoupil výbornými zákroky, ale nebylo to nic platné, protože vútočném pásmu udělali hráči Motoru z domácího gólmana hrdinu. Ne a ne ho překonat. Nedařilo se to ani v přesilovkách, naopak ve třetí třetině skóroval Mountfield ve vlastním oslabení a bylo rozhodnuto. Čtvrtý gól v síti Strmeně už nic neřešil.

Branky a nahrávky: 2. Miškář (Blain, Estephan), 5. D. Šťastný (Estephan, Okuliar), 46. Tamáši, 53. Perret (Pláněk, Okuliar). Vyloučení: 5:5, využití: 1:0, v oslabení: 1:0. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Hnát, Špůr. Diváků: 4642.

Hradec: Pařík – Pavelka, Blain, Jank, Pláněk, Marcel, Freibergs – Okuliar, Tamáši, Perret – Eberle, Estephan, Šťastný – Pilař, Miškář, R. Pavlík – Jergl, Lalancette, Jasper. Trenéři T. Martinec, Hamara a Frühauf.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha – F. Přikryl, Kondelík, Ordoš – Kubík, Harris, D. Simon – Valský, M. Hanzl, Vopelka – Chlubna, Koláček, Toman. Trenéři Čihák a Hanzlík.