Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Motor zabral a deklasoval Kladno na jeho vlastním ledě

KLADNO - 03.12.2022 09:46

Hokejisté českobudějovického Motoru včera ve 25. kole Tipsport extraligy vyhráli v utkání dvou posledních celků tabulky v Kladně přesvědčivě 6:1 a přerušili tak dlouhou desetizápasovou sérii venkovních zápasů bez bodového zisku. V neděli uzavřou Jihočeši první polovinu základní části nejvyšší soutěže zápasem v Plzni (16:30).

Rytíři Kladno - Motor České Budějovice 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 52. Filip (Plekanec, Kubík) – 1. Gulaš (M. Hanzl, Plášil), 5. Tomeček (Štencel, Vopelka), 29. F. Přikryl (Vráblík), 56. Gazda (Pech), 58. M. Hanzl (Strnad), 59. Valský. Vyloučení: 4:5, využití: 0:2. Rozhodčí: Hribik, Jeřábek – Zika, Klouček. Diváci: 2579.

Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka – Kubík, Plekanec, M. Procházka – Brodecki, Klepiš, Indrák – Pytlík, Zikmund, Melka – Bláha, Filip, Michnáč – Beran. Trenéři: Vejvoda, Skrbek a Mach.

Motor: Strmeň – Vráblík, Štencel, Hovorka, Šenkeřík, Gazda, Plášil – Valský, Pech, Dzierkals – Gulaš, M. Hanzl, Strnad – F. Přibyl, Toman, Čachotský – Karabáek, Vopelka, Tomeček. Trenéři Modrý, Čermák a Fousek.

Otakar Vejvoda (Kladno): "Hostím pomohly dva rychlé góly, my jsme naopak byli dvě třetiny dva kroky pozadu. Ve třetí třetině jsme tam za stavu 1:3 měli nějaké závary, ale Budějovice dobře bránily, hrály zodpovědně a zaslouženě vyhrály."

David Čermák (Motor ČB): "Hodně nám pomohl rychlý gól. Nemuseli jsme se nikam tlačit, hráli jsme zodpovědně a počkali si na chyby soupeře. Takhle jsme hráli po celé utkání a zaslouženě jsme zvítězili."