► Galerie [Foto: HZS JčK]

Při hromadné nehodě pěti aut u Kaplice jeden člověk zemřel, šest bylo zraněno

KAPLICE - 11.01.2018 10:57


K hromadné dopravní nehodě s jedním úmrtím došlo dnes ráno na hlavním tahu z Českých Budějovic na rakouské hranice. U Hubenova nedaleko Kaplice se srazilo pět aut. Šest lidí utrpělo zranění, řidič jednoho z vozů na místě zemřel.

Nehoda se stala před šestou hodinou ranní na silnici I/3 u odbočky na Raveň. Srazily se tam vozy BMW, volvo, opel, renault a ford.

"Vozidla BMW a volvo skončila mimo silnici. Příčinou nehody bylo zřejmě nesprávné předjíždění. Řidič v kabrioletu volvo nehodu nepřežil. Dalších šest lidí je zraněno," uvedl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

K nehodě vyjeli profesionální hasiči z Kaplice a Českého Krumlova a dobrovolní z Velešína. "V autech cestovalo celkem deset lidí. Jednoho ze zraněných museli hasiči vyprostit ze zcela zdemolovaného vozu," uvedla mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Dvě osoby byly zraněny těžce a další čtyři lehce. Na místo okamžitě vyjelo pět výjezdových skupin Zdravotnické záchranné služby z Kaplice, Českého Krumlova a Českých Budějovic. Vzlétl i vrtulník Letecké záchranné služby AČR z Bechyně. Letečtí záchranáři bohužel kvůli husté mlze na místo nedoletěli, vrtulník se musel vrátit na základnu prázdný.

"Záchranáři u nehody ošetřovali celkem sedm osob. Jeden muž zemřel ještě před příjezdem záchranářů. Dva muži utrpěli těžká poranění především v oblasti hrudníku, hlavy a končetin. Po poskytnutí potřebné neodkladné péče je zdravotníci transportovali ve stabilizovaném stavu na traumacentrum Nemocnice České Budějovice. Další čtyři pacienti při střetu utrpěli méně závažná poranění v oblasti hlavy, šíje a končetin. Po ošetření na místě byli všichni předáni do péče kolegů na traumatologické ambulanci v Českých Budějovicích," uvedla Petra Kafková, mluvčí jihočeské ZZS.

Na jihu Čech od začátku roku zemřeli při nehodách dva lidé.

arm