První zápas semifinále play off první WSM ligy zvládlo lépe Kladno

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.03.2018 21:15

Hokejisté ČEZ Motoru prohráli úvodní duel semifinále play off první WSM ligy s Kladnem 1:3 a v sérii tak prohrávají 0:1. Druhé utkání se hraje v Budvar aréně ve středu od 17.30.

ČEZ Motor České Budějovice - Rytíři Kladno 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

V úvodní pětce hostů nastoupil Jágr, ale jak už předem avizoval, ihned po vhazování zamířil na střídačku, kde byl v roli přihlížejícího až do konce zápasu. Na ten by měli domácí hokejisté co nejdříve zapomenout a už ve středu honem rychle přeřadit na lepší výkon. Začátek zápasu z jejich strany vypadal dobře, ale kvalita šla postupem doby hodně dolů.

První třetina nabídla řadu šancí bez brankového vyústění. V té druhé začali být hosté lepší a Motor si o gól koledoval tak dlouho, až přišel z hole Kauta, jenž se zblízka trefil na rameno klečícího Kváči. A mohlo být hůř, při přesilovce trefil Štich tyčku. Následně Kladenští dvakrát faulovali a Jihočeši místo oslabení najednou hráli přesilovku 4 na 3 a potom 5 na 3, ale nic z toho nevytěžili. Radostí tak vyprodaná Budvar aréna vybuchla až v 49. minutě, kdy Vampola místo střely hbitě objel branku a zasunul do odkryté klece. Jenže za 17 vteřin přišlo prudké zchlazení domácí radosti, protože Kloz se trefil nad Kváčovo rameno a znovu poslal Kladno do vedení. V závěru zápasu sáhli domácí ke hře bez brankáře, k žádnému tlaku se však nedostali a naopak Hořava do prázdné brány definitivně rozhodl.

Branky a nahrávky: 49. Vampola (Nedorost, Pavlin) - 28. Kaut (Redlich, Kružík), 50. Kloz (Kubík, Tůma), 59. Hořava (Zikmund, Lenďák). Vyloučení: 6:3, bez využití. Rozhodčí: Čech, Přikryl - Bryska, Novák. Diváků: 6421 (vyprodáno). Stav série: 0:1.

ČEZ Motor: Kváča - Pýcha, Kutlák, F. Novák, Fillman, Pavlin, Čáp - Čermák, Vampola, Nedorost - Mikyska, L. Rob, Jonák - Dostálek, Galamboš, Heřman - L. Květoň, Vlček, M. Novák.

Kladno: Cikánek - Zelingr, Svedlund, Štich, Štindl, Kehar, Lenďák - Jágr, T. Kaut, Kružík - J. Kloz, Kubík, D. Tůma - M. Hořava, Machač, Zikmund - J. Strnad, R. Přikryl, Pekr - Redlich.