Dynamo si v přípravě poradilo s pražskou Spartou, a to zcela zaslouženě

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 06.07.2018 18:28

To se počítá, pánové! Fotbalisté českobudějovického Dynama v dnešním přípravném zápase porazili na Střeleckém ostrově pražskou Spartu 2:1. A zcela zaslouženě, protože podali výborný výkon, zatímco výkon Pražanů byl hodně bídný.

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 2:1 (1:1)

První příležitost měli hosté, Štětina po rohu ale hlavičkoval jen přímo na Křížka. Spartu pak poslal do vedení v 18. minutě tečovanou střelou Vácha. Po půlhodině hry napřáhl z 30 metrů Čavoš a Heča musel vytáhnout skvělý zákrok, aby míč vytáhl na roh. Do přestávky bylo ale přece jen srovnáno. V 36. minutě fauloval ve vápně Štětina Táborského a Kladrubský penaltu bezpečně proměnil.

Dvě minuty po pauze udělal stoper hostů Kaya velkou chybu v rozehrávce a domácí šli do rychlého brejku. Mrsič si pohrál s obráncem, nezištně přihrál Poučkovi, který skóroval do zcela odkryté branky. Dynamo pak podržel skvělý Křížek při střelách Chvátala a Stancia, Kaya po rohu hlavičkoval nad a Ristič mířil dvakrát mimo tyče. Během zápasu přišla průtrž mračen, takže ačkoliv se hrálo již od 15 hodin, ve čtvrt na pět se rozžehlo umělé osvětlení. A po hodině hry se neslo z úst nespokojených sparťanských fanoušků „bojujte za Spartu!“, což ovšem letenské fotbalisté z mdlého výkonu nikterak neprobudilo.

Branky: 36. Kladrubský z pen., 47. Pouček - 18. Vácha. Rozhodčí: Jílek - Němec, Novotný. Diváků: 1841.

Dynamo: Křížek - Řezáč (46. Havel), Kladrubský, Novák (75. Fišl), Helešic - Čavoš, Javorek (75. Čermák) - Wermke (46. Šplíchal), Pouček (57. Švantner), Mrsić (75. Rychnovský) - Táborský (46. Gebert).

Sparta: Heča - Chipciu (46. Chvátal), Štetina (46. Costa), Kaya, M. Frýdek (63. Čivič) - Kanga (46. Stanciu), Mustedanagič, Vácha (63. Kulhánek) - Vukadinovič (63. Ben Chaim), Pulkrab (63. Šural), Vatajelu (46. Ristič).