Dynamo jasně zdolalo Táborsko a navýšilo náskok v čele druhé ligy

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 17.04.2019 20:11

S jasnou rolí favorita se v dnešním 23. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY skvěle vyrovnali fotbalisté českobudějovického Dynama, kteří v jihočeském derby porazili Táborsko přesvědčivě 4:0. Na čele druhé ligy tak mají na druhou Jihlavu náskok už devíti bodů.

Dynamo České Budějovice - FC MAS Táborsko 4:0 (3:0)

Domácí začali naplňovat roli vysokého favorita od začátku zápasu. Už v 8. minutě otevřel skóre hlavou po rohovém kopu Havel. Po nedorozumění stopera Ngimbiho s gólmanem Zadražilem se k míči dostal ledecký, ale odkrytou branku netrefil. Vynahradil si to však o šest minut později, kdy běžela 22. minuta. Ngimbi vyrobil další kiks, jeho hlavou malá domů byla slabá, Zadražil se k míči nedostal, znovu ho uzmul Ledecký a doběhl s ním do úplně prázdné branky. Zcela neškodní hosté inkasovali do přestávky ještě jednou. Ve 34. minutě Čavoš přihrál do šestnáctky Ledeckému, který se zbavil jednoho z bránících Táboráků a prostřelil Zadražila, jenž neměl v tomto případě úplně čisté svědomí. Snížit mohl Navrátil, ale po rohovém kopu poslal z malého vápna míč hlavou nad branku.

O přestávce bylo v hostující kabině dusno, z placu šli hodně chybující Ngimbi a nevýrazný útočník Mpondo a druhá půle byla z pohledu Táborska přece jen lepší. Dynamo trochu ubralo a zachytal si i Staněk. A to především při přímém kopu Březiny, který mířil pod břevno, ale domácí brankář byl na svém místě a skvěle střelu vytáhl na roh. Pak Navrátil po rohu hlavou poslal míč vedle levé tyče. Na druhé straně šest minut před koncem poslal krásný centr přes malé vápno Šplíchal, ale Martan z metru přestřelil. V samotném závěru pak skóre uzavřel Provod, který šel sám na brankáře a nezaváhal.

Branky: 22. a 34. Ledecký, 8. Havel, 90+2. Provod. Žluté karty: Šplíchal - Březina, Kopřiva. Rozhodčí: Pechanec - Myška, Melichar. Diváků: 2417.

Dynamo: Staněk - Kladrubský, L. Havel, P. Novák, Helešic - Čavoš, Javorek - Martan (Řezáč), Grajciar (69. Šplíchal), Provod - Ledecký (84. Táborský).

Táborsko: Zadražil - Šandera, Ngimbi (46. P. Pilík), Navrátil, Hasil - Březina - Kopřiva, M. Kučera, Valenta (66. Schramhauser), Pfeifer - Toutou Mpondo (46. Ch. Frýdek).

David Horejš (Dynamo): V zápase jsme dominovali, zaslouženě jsme ho vyhráli. Hlavně v prvním poločase jsme hráli velice dobře, třikrát jsme skórovali. Po pauze nám trochu docházely síly, ale čekali jsme v bloku a utkání kontrolovali. Někteří hráči nastoupili se sebezapřením, před kluky smekám. Musíme zregenerovat a připravit se na další zápas. Náskok na čele tabulky je fajn, ale ještě nic neznamená.

Petr Mikolanda (Táborsko): Chtěli jsme uhrát alespoň bod, věděli jsme o kvalitách soupeře, který míří do první ligy. Rozdělil bych zápas na dva poločasy. Měli jsme přílišný respekt v prvním poločase, nabídli jsme sami domácím tři góly a Dynamo bylo jasně lepší. Po poločase jsme byli více na míči, měli jsme náznaky šancí. Domácí se zatáhli a čekali na šance a brejky, nakonec nás ještě jednou potrestali.