Benešovsko Berounsko Bladoboleslavsko Kladensko Kolínsko Litoměřicko Nymbursko Praha-východ Praha-západ Příbramsko

Po výborném výkoonu odvezl Banes Motor z Mladé Boleslavi všechny tři body

MLADÁ BOLESLAV - 01.10.2023 18:27

Po pátečním domácím vítězství nad Vítkovicemi (2:1) odehrál dnes hokejisté českobudějovického Banes Motoru výborné utkání v Mladé Boleslavi. V 7. kole Tipsport extraligy porazili Středočechy 5:2. Ve čtvrtek 5. října doma přivítají Liberec (17.30).

BK Mladá Boleslav - Banes Motor České Budějovice 2:5 (0:1, 0:2, 2:2)

Dnešní zápas vyšel Banes Motoru parádně. Hodně jim pomohl gól Kubíka, kterým je už v 5. minutě poslal do vedení. Odpovědná hra dozadu, jistý brankář Hrachovina a smrtící protiútoky, to byly zbraně, kterými v dalším průběhu hosté domácí rozebrali. V prostřední dvacetiminutovce sůj náskok navýšili díky brankám Přikryla a Ordoše (jeho sólo bylo nádherné), ve třetí třetině se pak neuvěřitelně z téměř nulového úhlu trefil Koláček. Pak sice domácí snížili, ale odpověď Jihočechů přišla hned záhy, kdy po ose Gulaš - Chlubna - Beránek to bylo už 1:5. Pouhě dvě vteřiny před koncem Boleslav ještě výsledek kosmeticky upravila.

Branky a nahrávky: 50. Pyrochta (Aaltonen), 60. Fořt (Aaltonen) – 5. Kubík (Harris), 21. F. Přikryl (M. Doudera), 32. Ordoš (M. Doudera, Hovorka), 46. Koláček (Chlubna), 51. M. Beránek (F. Přikryl, Gulaš). Vyloučení: 1:3, bez využití. Rozhodčí: Šír, Pilný – J. Frodl. Špůr. Diváků: 2587.

Ml. Boleslav: F. Novotný – Osburn, Pyrochta, Štibingr, Jánošík, Pláněk, A. Čech, Bernad – Skalický, Järvinen, Aaltonen – Lantoši, O. Roman, Söderlund – Šmerha, Fořt, Malát – Stránský, Suchý, Dvořáček. Trenéři: Kalous, Pletka a Haken.

Motor: Hrachovina – Pýcha, Gulaši, Hovorka, Doudera, Vráblík, Štencel – Kubík, Harris, Ordoš – Gulaš, F. Přikryl, Beránek – Valský, Pech, Toman – Koláček, Vopelka, Chlubna. Trenéři Čihák a Hanzlík.