Janáčkův kiks přihrál matné Spartě tři body

- 01.04.2024 11:03

Fotbalisté českobudějovického Dynama prohráli včera v 26. kole FORTUNA:LIGY s pražskou Spartou 0:1, když o osudu utkání rozhodla hrůzostrašná minela domácího brankáře. Spartě, která podala hodně matný výkon, tak spadly tři body do klína. V příštím kole se Jihočeši, kteří jsou v tabulce poslední, představí v neděli 7. dubna v Pardubicích (15.00).

Dynamo České Budějovice - Sparta Praha 0:1 (0:1)

Vyprodaný Střelecký ostrov (v ochozech dominovali příznivci Letenských) se těšil zejména na očekávanou dominanci Sparty, ale ta podala hodně matný výkon. Sparťané v souboji týmů z opačných pólů tabulky nijak výrazněji nedominovali, v první půli ale byli přece jen aktivnější a v 17. minutě otevřeli skóre, a to za výrazné pomoci nejistého gólmana Janáčka. Po Mejdrově vyhrané hlavičce si navedl míč do vápna Birmančevič a vyslal nepříliš razantní a umístěnou střelu. Balon mířil po zemi přímo na Janáčka, jemuž nepochopitelně proklouzl přes ruce a nečekaně doskákal do sítě. V závěru prvního poločasu měli solidní příležitost Kuchta, ale z úhlu mířil jen do boční sítě.

Po změně stran byli domácí výrazně aktivnější a měli častěji míč na svých kopačkách. Sparta se až nečekaně zatáhla a chvílemi se strachovala o výsledek. Dynamo si však až na několik rohových kopů a závarů nevytvořilo žádnou vyloženou šanci. Na bránu dokonce nemířila ani jedna střela. Naopak Sparta mohla své vedení z protiútoků navýšit. V 71. minutě ale Birmančevič trochu prováhal zakončení a Janáček mu dobře zmenšil úhel. V 89. minutě po brejku a přečíslení pálil ve skluzu z metru nad břevno Kuchta.

Branka: 17. Birmančević. ŽK: Zelený (Sparta). Diváci: 6681 (vyprodáno). Rozhodčí: Machálek – Caletka, Antoníček.

Dynamo: Janáček – Sladký, Králik, Poulolo, Madleňák (90. Tranziska) – Suchan, Čermák (90+1. Havel), Hellebrand – Skalák (66. Šigut), Ondrášek, Alli.

Sparta: Vindahl – Sørensen, Panák, Krejčí ml. – Mejdr, Laçi (80. Solbakken), Kairinen, Zelený (63. Ryneš) – Birmančević (74. Tuci), Kuchta, Haraslín (63. Olatunji).

Asisten trenéra Dynama Jiří Kladrubský: ,,Je to hrozná škoda. Na tento zápas jsme se připravovali dlouho, měli jsme na to reprezentační pauzu. Dnes nám to vycházelo, chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany, na rychlé brejky. Škoda, že jsme některý z nich nevyřešili. Mrzí nás, že jsme dostali takový nešťastný gól. Kdyby nás Sparta vymíchala, nemohli bychom nic říct, vzhledem k průběhu toho zápasu je to ale hrozná škoda."