Plzeň přejela domácí Dynamo 3:0

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 29.08.2010 20:18

Vedoucí celek první fotbalové ligy, Viktorie Plzeň, dnes potvrdila svou výbornou formu a vyhrála v Českých Budějovicích tři nula. Domácímu Dynamu tak Západočeši uštědřili první letošní porážku.

České Budějovice zatím díky pěti remízám držely neporazitelnost, na lídra tabulky však na svém trávníku nestačily. Nezačaly však vůbec špatně, už ve 2. minutě totiž Mezlík přešel přes dva protihráče, ale místo přihrávky ukvapeně vystřelil vedle. Šance posléze vznikaly na obou stranách po trestných kopech, ale ani hostující Jiráček, ani domácí Černák je nevyužili. Do šaten tak mužstva odcházela za bezgólového stavu.

Druhý poločas začal lépe pro Plzeň. V 50. minutě ukázkově zakončila brejk do otevřené obrany Dynama, míč šel po ose Petržela, Rajtoral a zakončil Kolář - 0:1. O sedm minut později přišel další brejk, Horváth nádherně přenesl hru a Rezek následně prostřelil Kučeru - 0:2. A do třetice přišel úspěšný protiútok v 72. minutě, kdy Petržela našel ve vápně opět volného Koláře - 0:3. To již bylo definitivně rozhodnuto, jediným zajímavým okamžikem pak bylo vyloučení domácího útočníka Ondráška v 77. minutě, kdy po nafilmovaném pádu obdržel druhou žlutou kartu, po které samozřejmě následovala karta červená.

Branky:
50. a 72. Kolář, 57. Rezek. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Lakomý. ŽK: Černák, Kučera, Lengyel, Ondrášek - Pavlík, Bystroň. ČK: 78. Ondrášek (Budějovice). Diváci: 4082.

České Budějovice:
Kučera - Laštovka, Horejš, Lencevič, Žižka - Mezlík (66. Sedláček), Černák (66. Pecka), Otepka, Lengyel, Hudson (90. Rakovan) - Ondrášek. Trenér: Šilhavý.
Plzeň:
Pavlík - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela (89. Střihavka), Kolář (83. Bakoš), Rada, Horváth, Jiráček (80. Ďuriš) - Rezek. Trenér: Vrba.

Hlasy po utkání:
Roman Lengyel (Dynamo ČB): Nehrálo se mi nejlépe, na postu defenzivního záložníka jsem toho měl plné zuby. Plzeň potvrdila svojí formu, ze čtyř šancí dala tři góly. Myslím si, že to bylo o tom, kdo dá první gól. Průběh zápasu si musíme pustit na videu a pořádně to rozebrat. Plzeň má brejkové hráče a my jsme jí pomohli našima chybama.

Daniel Kolář (Plzeň): Výsledek tomu neodpovídá, ale nebylo to jednoduché utkání. Hodně nám pomohl první gól, protože domácí musely začít útočit, a to nám vyhovovalo. České Budějovice se snažily hrát, nebránily, což pro nás bylo dobře, než kdyby jen bránily. Nyní bude reprezentační přestávka, ale my si musíme udržet výkonnost dlouhodobě. Nepodléháme nějakému uspokojení, musíme být pokorní, vždyť každý zápas začíná za stavu 0:0.