Příprava s Kometou přinesla kvalitní hokej

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 03.09.2010 22:47

Velmi dobrý přípravný zápas dnes vpodvečer odehráli českobudějovického Mountfieldu. Na domácím ledě porazili Kometu Brno 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), ale i hosté přispěli svým výkonem k tomu, že diváci viděli rychlý, kombinační hokej.

Vstup do utkání měli domácí hráči přímo raketový. Už v osmé vteřině poslal Snopek perfektní přihrávku Šimánkovi, který jel sám na brankáře Trvaje a blafákem do bekhendu otevřel skóre. O minutu později mohlo být vyrovnáno, ale brněnský Kvapil před českobudějovickým brankářem Kovářem neuspěl. Více šancí pak měli během první třetiny Českobudějovičtí, ale Trvaj vychytal Červeného, Buriana, Vydareného i Kuchejdu.

Vyrovnání přišlo v prostřední části, kdy hosté využili přesilovou hru. Na střelu Malce v čase 28:48 byl Kovář krátký. Kometa rázem ožila v 31. minutě mohl zvýšit Veselý (do Brna zamířil po uplynulé sezóně právě z Českých Budějovic), ovšem neuspěl. O dvě minuty později byli hostům vyloučeni postupně Veselý a Richter, domácím se tak naskytla možnost přesilové hry pět na tři téměř minutu a půl. Tu v 34. minutě využili - skvělou kombinaci Gulaše s Ptáčkem zakončil Mikeska.

Přes další šance na obou stranách se skóre změnilo až v 56. minutě. To rychlík Šimánek přesprintoval vyjíždějícího gólmana Trvaje, byl u puku dříve, u mantinelu si ho elegantně přehodil a přesně nahrál Květoňovi, který vymetl šibenici - 3:1. V 59. minutě pak jel trestné střílení domácí kanonýr Gulaš, ovšem neproměnil.

Branky: 00:08 Šimánek (Snopek), 33:44 Mikeska (Gulaš, Ptáček), 55:03 Květoň (Šimánek) - 28:48 Malec (Hruška, Kvapil).
Mountfield: Kovář - Snopek, Vydarený, Ptáček, Melichar, Novák, Šulc, Klement - Šimánek, Mikeska, Kuchejda - Gulaš, Langhammer. Květoň - Mertl, Kašpařík, Pšurný R.- Martynek, Červený, Burian - Pšurný M.
Brno: Trvaj - Houdek, Bičánek, Mojžíš, Stehlík, Richter, Malec, Protivný, Zubíček - Erat, Brabenec, Dlouhý, Veselý, Procházka, Veselý, Procházka, Hubáček, Kvapil, Hruška, Pospíšil, Svoboda Jaroslav, Huml, Svoboda Jakub.
Rozhodčí: Ondřej - Kreuzer, Polonyi.