Na Slovácku vyšli Jihočeši naprázdno

Č. BUDĚJOVICE/UHERSKÉ HRADIŠTĚ - 11.09.2010 20:54 - Aktualizováno: 11.09.2010 21:07

Ačkoliv věřili v bodový zisk, vracejí se po dnešním utkání 8. kola Gambrinus ligy fotbalisté českobudějovického Dynama z Uherského Hradiště s prázdnou. Domácímu Slovácku podlehli 0:2.

První poločas nepřinesl nijak oslnivou podívanou, hra se pohybovala spíše ve středu hřiště. Domácí se přesto ujali vedení ve 40. minutě, kdy chyboval hostující obránce Laštovka. Tak dlouhou otálel s odkopem, až mu míč sebral Švancara. Ten pak nacentroval do pokutového území na Nestorovského, který hlavou otevřel skóre. A o tři minuty později mohlo být pro Jihočechy ještě hůř, ale Volešák naštěstí z vápna mířil vedle pravé tyče branky hostů.

Po přestávce přece jen bylo vidět více šancí. Jako první zahrozilo Dynamo, kdy v 56. minutě kryl míč před dotírajícím Ondráškem domácí brankář Filipko. O deset minut později se diváci už už radovali z druhého gólu domácích, ale Fujerik netrefil odkrytou bránu Budějovic. Ve 72. minutě dal o sobě vědět Hudson, krásně vystřelil, ale Filipko vyrazil. Blízko vyrovnání byli hosté devět minut před koncem zápasu. Lengyel přiťukl míč na hranici pokutového území Horejšovi, ten však v pádu přestřelil. O pět minut později běžel sám na českobudějovického gólmana autor první branky Nestorovski, zvolil kličku, ovšem tu mu Kučera vystihl. Definitivní rozhodnutí přišlo v nastaveném čase, kdy na své polovině vyhrál souboj o míč Fujerik, poslal ho na Nestorovského, který postupoval s Volešákem na dva obránce Budějovic. Dvakrát si mezi sebou vyměnili přihrávku a na konci Nestorovski ideálně uvolnil Volešáka, který mířil do odkryté brány. Zajímavostí utkání bylo, že proti sobě nastoupili bratři Mezlíkové - Radek za Slovácko, Pavel za Dynamo.

Branky: 40. Nestorovski, 90.+2. Volešák. Rozhodčí: Kocourek - Košec, Slavík. ŽK: 4:2 (Volešák, Švancara, Nestorovski, Valenta - Laštovka, Hudson). Diváků: 5324.