Sparta veze z jihu vítězství, i když nebyla lepší

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 19.12.2012 20:32 - Aktualizováno: 20.12.2012 07:55

Sérii pěti výher v řadě chtěli včera rozšířit hokejisté Mountfieldu České Budějovice v utkání 31. kola Tipsport extraligy proti pražské Spartě. Byli sice v zápase lepší, ale z vítězství se nakonec radovali hosté.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Ve 4. minutě se vydal do útoku obránce Jank, jeho pokus Neuvirth vyrazil. Chvíli nato pálil švihem Michálek, ale branku netrefil. Stejně si vedl Hanzal, jenž bekhendem z úhlu minul na chvíli otevřenou sparťanskou klec. Sparta trpělivě čekala na příležitost a dočkala se. Jeden z domácích obránců upadl za vlastní brankou a po Sekáčovo přihrávce osamocený Broš vymetl horní růžek Kovářovy branky. Za dvě minuty však bylo vyrovnáno. Důrazný Hanzal vybojoval v rohu puk, Prospal našel přesně najíždějícího Michálka a ten z voleje zavěsil. V první přesilovce domácích sám před Neuvirthem pálil Kotalík, ovšem vysoko nad. Následně na sparťanského gólmana nevyzrál Michálek. V další početní výhodě Jihočechů hrubě chyboval na útočné modré obránce Ference, který poslal do úniku Hovorku. Ten najížděl na Kováře zcela sám a blafák provedl náramně - 1:2. Do další vyložené šance se dostával Tenkrát, naštěstí neměl rychlost, takže místo nájezdu na Kováře zvolil cestu za branku a přihrávku, se kterou si domácí poradili.

Na začátku druhé části střílel Podlešák, pak Ference, Neuvirth si v obou případech poradil. Prospal nádherně našel před gólmanem hostů volného Hanzala, ale ani z této šance branka nepadla. Pak přišla na řadu třetí domácí přesilovka. Zámořská formace sevřela soupeře do pořádných kleští, tlak sílil. Ference trefil tyč, ale Jihočeši nemuseli litovat. Prospal totiž svojí typicky přesnou přihrávkou namazal na modrou Kotalíkovi, který bombou propálil vše, co mu stálo v cestě. Z vyrovnání se však Mountfield neradoval dlouho. Po buly v útočném pásmu se k puku dostal Přibyl, objel Vydareného, položil si Kováře a zavěsil pod horní tyč. To byla nádherná akce! Potřetí v zápase mohl srovnat Hanzal, sám před Neuvirthem ale skončil na ledě, zatímco puk v rohu kluziště. Svojí první přesilovku hrála v závěru třetiny Sparta, dvakrát pálil Pilař, gól ovšem nepadl.

Polovinu závěrečné třetiny byli Jihočeši zase jasně lepší, hnali se za vyrovnáním, Sparta jen čekala na brejky. A málem se dočkala, při přečíslení 3 na 1 vystřelil J. Hlinka, ale Kovář stačil pravým betonem puk vytěsnit. Pak přišly dvě nevyužité přesilovky Sparty a jedna domácích, skóre se nezměnilo. V poslední minutě sáhli domácí ke hře bez brankáře. K žádné šanci se nedostali, ovšem těsně před koncem přišla hrubá chyba v rozehrávce hostů a Hanzal jel sám na Neuvirtha. Jenže nedal!

Branky a nahrávky: 8. Michálek (Prospal, Hanzal), 28. Kotalík (Prospal, Ference) - 6. Broš (Sekáč), 14. Hovorka, 28. Přibyl. Rozhodčí: Trombík, Šír - Kostka, Lederer. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4400.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený - Suja, Mertl, Podlešák - M. Michálek, M. Hanzal, Prospal - Kotalík, Kohn, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Gřegořek, Philipp, Vallin, Krstev - Ton, Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - Jánský, Forman, Bahenský.

Ostatní výsledky: Třinec - Chomutov 6:4, Plzeň - Liberec 6:5 po samostatných nájezdech, Zlín - Brno 6:3, Litvínov - Vítkovice 2:3, Slavia Praha - K. Vary 4:1, Kladno - Pardubice 5:4.