Kladno dostalo pětibrankovou nadílku, Mountfield předvánočně exceloval

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 23.12.2012 20:29

S pětibrankovou předvánoční nadílkou vyprodili v dnešní předehrávce 33. kola Tipsport extraligy hokejisté Mountfieldu České Budějovice hostující Rytíře z Kladna v čele s Jaromírem Jágrem.

HC Mountfield České Budějovice - Rytíři Kladno 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)

Před samotným zápasem vyprodaná Budvar aréna ve stoje zatleskala mladému hokejistovi Romanu Bernatovi, který obdržel šek s částkou, kterou vybrali hráči a fanoušci a dresy Mountfieldu a Kladna s podpisy hráčů. Mladý českobudějovický hráč se v létě připravoval s A-týmem na novou sezonu a při výjezdu na kolech se střetl s nákladním automobilem a utrpěl těžké zranění dolní končetiny, která mu byla poté amputována.

Úvod byl z kladenské strany hodně svižný, hned v 11. vteřině střílel Jágr, Kovář byl připraven. Ve 4. minutě usedl na trestnou lavici Langhammer, z úhlu to zonvu zkoušel Jágr, ale domácího gólmana nenachytal. Toho pár vteřin nato zachránila tyč, kterou trefil od modré Macholda. Na dostřel kladenské branky se domácí dostali až v 6. minutě, Chábera si s pokusem Langhammera snadno poradil. V 7. minutě byl vyloučen Kuchejda a Jihočeši přesilovku využili bleskově za 11 vteřin. Kohnovu střelu Chábera pouze vyrazil, volný puk si rychle našel Ptáček a do prázdné branky otevřel skóre. Další dvě přesilovky domácích a jedna hostů vyzněly naprázdno, ve 13. minutě trefil tyč obránce Jank. O dvě minuty později odvrátili Jihočeši akci Jágra s Plekancem, do rychlého protiútoku se vydal Suja a střelou mezi Cháberovy nohy rozradostnil Budvar arénu podruhé. V následném oslabení zahrozil Plekanec, jeho střelu zleva Kovář vyrazil.

Po 40 vteřinách trefil Plekanec tyč a zanedlouho se potvrdilo otřepané nedáš-dostaneš. Michálek našel přesně Prospala, ten jel na Cháberu sám a vymetl levou šibenici - 3:0. Gólové radosti se dočkali i hosté, v přesilovce nahodil zpoza branky kotouč Jágr a puk se od Kováře odrazil do sítě. Náskok domácích mohli zvýšit Dej a Michálek, Chábera se však rozchytal k velmi dobrému výkonu. V 35. minutě našel Jágr najíždějícího Mocka, jeho střelu skryl Kovář do lapačky. Třikrát se pak znovu vytáhl kladenský brankář, když pokryl střely Květoně, Prospala a Hanzala.

V začátku třetí třetiny dohrávali Jihočeši přesilovku 5 na 3. Nevyužili jí, ale diváci se ještě dočkali dvakrát gólové radosti. V rozmezí 36 vteřin se v 46. a 47. minutě trefili Michálek a Suja a Budvar arénou se nesl chorál "Pátá, právě nám odbila" a diváci se báječně bavili. Ovací ve stoje se dočkal obránce domácích Andrew Ference, který se po dnešním zápase vydal nazpět do zámoří.

Třetiny: 2:0, 1:1, 2:0 Branky a nahrávky: 7. Ptáček (Kohn, Šimánek), 15. Suja, 22. Prospal (Michálek), 46. Michálek (Jank, Prospal), 47. Suja (Dej, Mertl) - 27. Jágr. Rozhodčí: Svoboda, Kalivoda - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 6421 (vyprodáno).

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Jank, Ference, Vráblík, Kolarz, Vydarený, Toman - Dej, Mertl, Suja - M. Michálek, M. Hanzal, Prospal - Kotalík, Kohn, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň.

Rytíři Kladno: Chábera (47. Cikánek) - Macholda, Černošek, Majeský, D. Růžička, L. Procházka, Piskáček, Mocek, Doudera - Jágr, Plekanec, Hlaváč - Kuchejda, Kuchler, Dalecký - Strnad, Melka, Obdržálek - Eberle, Lukáč, Látal.