Mizérie Mountfieldu trvá, prohrál doma s posledními Karlovými Vary

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 08.01.2013 20:01 - Aktualizováno: 08.01.2013 21:10

Mizérie českobudějovických hokejistů pokračovala i v dnešním 38. kole Tipsport extraligy. Pátou porážku v řadě utrpěli od hostů z Karlových Varů, kteří na jihu Čech vyhráli naposledy v dubnu 2008. Tentokrát porazili Mountfield 5:3.

HC Mountfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

Úvod zápasu byl svým způsobem nezvyklý, celých pět minut a pět vteřin se vůbec nepřerušovalo. Poté netrvalo dlouho a skóre se měnilo. Kovářovi vypadl nahozený puk a v závaru před českobudějovickou brankou se nejlépe zorientoval Pech a poslal hosty do vedení. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 7. minutě usedl na trestnou lavici Gulaši a Jihočeši přesilovou hru využili za 27 vteřin, když Frühaufovo nahození od modré tečoval Mertl. Další početní výhodu při vyloučení Zaťoviče však sehráli domácí bídně. Ve 13. Minutě přišla druhá světlá chvíle karlovarského útočníka Pecha. Na levém křídle dostal přesnou přihrávku a švihem vymetl levou šibenici.

Druhou část začali aktivněji Jihočeši, ale na Závorku si nepřišel ani Jank, ani Knotek. Při další početní výhodě domácích se v šanci ocitl Langhammer, ale vyšel naprázdno. První přesilovku hráli také hosté, ale to byla z jejich strany hotová bramboračka. Následný pětiminutový tlak Mountfieldu dostal hosty pod výrazný tlak, ale ani Dej, ani nadvakrát Suja skóre nevyrovnali. Hokej to byl mizerný, závěr však třetiny byl však zajímavý z pohledu zaplňování trestné lavice. V čase 37:49 na ni usedl Kolarz, minutu nato hostující Gulaši, za dalších 18 vteřin Langhammer a dvě vteřiny před sirénou Pech.

A "divočina" pokračovala i na začátku třetí třetiny. Domácí nevyužili krátké přesilovky 4 na 3 a 5 na 4, zatímco Karlovarští potrestali vyloučení Šimánka a utekli na 1:3. Za půl minuty však snížil od modré Vydarený a ten samý hráč znovu od modré v další přesilovce, využité za 15 vteřin, vyrovnal. Trestná lavice nevychladla ani v následujících minutách, kdy na ní zamířili postupně Mertl, Gründling, Vydarený a Jank. A právě při vyloučení Janka jel v oslabení sám na Závorku Dej, ovšem neuspěl. To se ukázalo jako klíčový moment. V 56. minutě totiž přišla další nepochopitelná hrubá chyba Jihočechů v obranném pásmu a Vlach bombou málem protrhl síťku v levé šibenici. V poslední minutě sáhli Jihočeši ke hře bez brankáře, jenže Vydarený zlomil na útočné modré hokejku a Koblasa do prázdné branky definitivně rozhodl o tom, že tři důležité body putují na západ Čech.

Branky a nahrávky: 8. Mertl (Frühauf, Kotalík), 44. Vydarený (Šimánek, Knotek), 45. Vydarený (Langhammer) - 6. Pech (Zaťovič, Nosek), 13. Pech (Bicek, Drtina), 43. Zaťovič (Pech, Nosek), 56. Vlach (Doležal, Bicek), 60. Koblasa. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 7:7, využití: 2:1. Diváků: 3229.

HC Mountfield: Kovář - Ptáček, Jank, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Kříž, Prokop - Kotalík, Mertl, Kohn - Dej, Langhammer, Rousek - Šimánek, Knotek, Suja - Rob, Červený, Švihálek.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Nosek, J. Látal, Drtina, Gulaši, Gründling, Grman, Prošek, Kloz - Košťál, Zucker, Skuhravý, Vlach, Zaťovič, Bicek, Pech, Skladaný, Rohan, Vachovec, Doležal, Koblasa.

Ostatní výsledky 38. kola: Kladno - Litvínov 3:2, Liberec - Brno 3:4 po prodloužení, Třinec - Slavia Praha 5:2, Chomutov - Vítkovice 2:5, Zlín - Plzeň 4:1, Sparta Praha - pardubice 9. 1. od 18.10 hodin.