Bitvu s Kometou rozhodly až nájezdy, bod navíc zůstal v Budvar aréně

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.01.2013 20:53

V dohrávce 19. kola Tipsport extraligy přivítali dnes hokejisté Českých Budějovic soupeře z Brna. Do zápasu šli Jihočeši oslabeni o zdravotně indisponované útočníky Kohna a Langhammera a také obránce Janka. Hrálo se o hodně, protože v tabulce desátý Mountfield ztrácel před dnešním duelem na osmé Brno pouze čtyři body. A byl to boj se vším všudy, po 60 minutách skončil zápas 2:2, v prodloužení branka nepadla, takže rozhodovaly samostatné nájezdy. A v nich byli šikovnější Jihočeši, respektive Květoň, který se jako jediný z osmi "nájezdníků" radoval. Dva body tak zůstaly na jihu, jeden si odváží Kometa.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 3:2 po s. n. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

První třetina patřila jasně hostům, domácí jakoby byli zaskočeni aktivitou Komety.Ta si již v první minutě vytvořila šance, gólového efektu se dočkala ve 4. minutě, kdy skóroval Zohorna. A mohlo být pro Mountfield hůře, ale několikrát spoluhráče podržel výbornými zákroky brankář Kovář. Postupem času se do hry dostávali i Jihočeši a vyrovnat mohl v poslední minutě vyrovnat Suja, ani nadvakrát však na Trvaje nevyzrál.

V druhé části přišla pro Jihočechy brzo další ledová sprcha. Ve 23. minutě se radoval Dočekal, jenž na dva pokusy protlačil puk za Kovářova záda. Deset minut nato se konečně radovali i domácí. Na útočné modré zlomil při pokusu o střelu hokejku Šimánek, ale vzápětí napřáhl obránce Frühauf a mezi nohy Trvaje snížil.

Třetí dvacetiminutovka byla zcela v režii Mountfieldu, jehož hráči se snažili rychle vyrovnat, bušili do soupeře co to šlo, ale dlouho naprázdno. Důležitý okamžik nastal pět minut před koncem základní hrací doby. Domácí dostali možnost hrát 49 vteřin 5 na 3. Rozpoutali před brankou Trvaje hotové peklo, Šimánek netrefil prázdnou branku. Brněnští pak byli už ve čtyřech, když se z úhlu parádně trefil Květoň a srovnal na 2:2. Tento stav zůstal i po 60 minutách a šlo se do prodloužení. V něm měli jasně navrch Jihočeši, ale nedokázali skórovat, takže o bodu navíc rozhodovaly samostatné nájezdy. V nich zářili oba brankáři, protože v prvních třech sériích nepustili puk za svá záda ani jednou. Ve čtvrté sérii se za domácí rozjel Květoň a vymetl levou šibenici, po něm za hosty neuspěl Čermák, a tak bonusový druhý bod získal Mountfield. Na Kometu tak ztrácí tři body.

Branky a nahrávky: 34. Frühauf (Šimánek), 57. Květoň (Dej, Šimánek), 65. Květoň - 4. Zohorna (Čermák), 23. Dočekal (Koreis). Rozhodčí: Pešina, Hribik - Bláha, Kostka. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváků: 3834.

Mountfield: Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Kolarz, Vráblík, Dietz - Suja, Mertl, Šimánek, Dej, Kotalík, Květoň, Rousek, Knotek, Škoda, Rob, Červený, Švihálek.

Kometa Brno: Trvaj - Žižka, Kováčik, Dujsík, Valach, Bičánek, Švrček, Hruška, Malec - Erat, Holec, Čermák, Zohorna, Svoboda, Burian, Dlouhý, Koreis, Petrovický, Svoboda, Divíšek, Dočekal.

Dohrávka 33. kola: Slavia Praha - Vítkovice 4:2.