Drama s Kometou Jihočeši zvládli, v tabulce ji přeskočili

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 01.02.2013 21:04

Každé kolo hokejové extraligy je nyní pro některé týmy bojem o alespoň předkolo play off. Patří mezi ně také českobudějovický Mountfield a brněnská Kometa. A právě tyto celky na sebe v dnešním 45. kole narazily v Budvar aréně. A byly to pořádné nervy, zejména v poslední třetině. Z vítězství se radovali Jihočeši.

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 6:3 (2:0, 1:1, 3:2)

Úvodní třetina dlouho diváky spíše uspávala, hra postrádala přesnost a náboj, opatrnost z obou mužstev čišela na dálku. Výjimkou byla snad jen šance Erata v 7. minutě, kdy zblízka ale Kováře nepřekonal. Jihočeši pak v pohodě přežili oslabení a naopak v 17. minutě v početní výhodě udeřili. Na přihrávku Deje zpoza branky si najel Ptáček a střelou pod horní tyč nedal Trvajovi šanci. Druhý gólový moment domácích přišel v poslední minutě. Kotalík se Šimánkem si v rohu předávali puk a najednou druhý jmenovaný našel před brankou Mertla, který Trvaje prostřelil - 2:0.

Nepřesná a oku nepříliš lahodící hra pokračovala i v druhé dvacetiminutovce, ale krásu v této fázi soutěže nikdo asi nečeká. Jihočřechy v dalším oslabení podržel výborný Kovář, ale hosté se přesto dočkali. Při hře 4 na 4 našel Milan Hruška krásně najíždějícího Žižku a ten nad Kovářovu vyrážečku snížil na 2:1. Radost hostů však netrvala dlouho. V 31. minutě zavřel soupeře v jeho obranném pásmu domácí čtvrtý útok a ve skrumáži se nejlépe orientoval Červený, jenž tak zvýšil opět na dvoubrankový rozdíl. Minutu nato se skóre mohlo znovu měnit, ale Svoboda bombou trefil pouze horní tyč za překonaným Kovářem.

Ovšem třetí třetina, to byl vpravdě hokejový horor. Ve 44. minutě využili domácí za šest vteřin přesilovku a zdálo se být rozhodnuto. Jenže o minutu později přišla málokdy vídaná chyba Kováře. Ten si vyjel daleko z branky pro puk, jenže ho rozehrál přímo na hokejku Svobody, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou branku. Kometu jakoby polili živou vodou a ve 48. minutě přišlo další snížení, když se zblízka trefil Jan Hruška. V tu chvíli se začali bát domácí o výsledek. Uklidnění přinesla 57. minuta, kdy Suja tečoval nahození Červeného. Minutu a půl před koncem přišla paráda Šimánka, který si pohrál s hostující obranou, Faltra sice nepřekonal, ale Langhammer dorazil přesně a stanovil tak konečný výsledek.

Branky a nahrávky: 17. Ptáček (Dej, Langhammer), 20. Mertl (Šimánek, Kotalík), 31. Červený (Švihálek, Ptáček), 44. Dej (Vydarený, Ptáček), 57. Suja (Červený, Knotek), 59. Langhammer (Šimánek, Harant) - 29. Žižka (J. Hruška, Dujsík), 45. T. Svoboda, 48. J. Hruška (L. Čermák, H. Zohorna). Rozhodčí: Hodek, Šír - Jindra, Skopal. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 4516.

Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Dietz - Kotalík, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, L. Květoň - Suja, Knotek, Luňák - Rousek, Červený, Švihálek.

Brno: Trvaj (21. Falter) - Dujsík, Žižka, Švrček, Bičánek, Kováčik, Malec, Valach, M. Hruška - H. Zohorna, L. Čermák, Dlouhý - T. Svoboda, J. Hruška, Lušňák - Erat, Petrovický, Holec - Dočekal, Korejs, Burian.

Ostatní výsledky: Třinec - Sparta Praha 4:5, Kladno - Chomutov 2:3 po prodloužení, Plzeň - Vítkovice 3:0, Zlín - Liberec 6:3, Slavia Praha - Pardubice 2:1 po prodloužení, Litvínov - K. Vary 4:1.