Napočtvrté Piráty zdolali, výhra přišla v pravý čas

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 13.02.2013 21:36

Třikrát v letošní sezoně prohrály České Budějovice v Tipsport extralize s Piráty z Chomutova, v dnešním 47. kole se ale konečně dočkaly vítězství. Získaly tak veledůležité tři body, které je zase o něco blíže posunuly do bojů v play off.

HC Mountfield České Budějovice - Piráti Chomutov 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Kdo čekal, že Jihočeši na soupeře vlétnou, musel být zklamán. Přece jen asi byl na domácí straně ze soupeře respekt, protože v sezóně ho v předchozích třech vzájemných duelech ani jednou neporazili. Byl to tedy Chomutov, kdo byl na začátku zápasu aktivnější a už v 2. minutě byl sám před Kovářem Kraft, branku však přestřelil. Pět minut nato měl velkou šanci na druhé straně Dej, odkrytou branku ale netrefil. Dlouho se pak nic podstatného nedělo, až ve 14. minutě znovu zahrozil Dej, Hanuljak však svůj pravý beton vymrštil včas. Z protiútoku střílel Pavlas a v následné skrumáži si Kovář puk našel. Piráti pak hráli přesilovou hru, Jihočeši se však v pohodě ubránili.

Čekání na gól pokračovalo i ve druhé třetině, stejně tak bohužel hodně nezáživný hokej. Velkou příležitost otevřít skóre měl v 27. minutě kapitán Jihočechů Šimánek, který byl v úniku faulovaný a rozhodčí nařídili trestné střílení. Z něho však proti Šimánkovi vyšel vítězně Hanuljak, který přidal navíc efektní zákrok lapačkou. Po 40 minutách tak stále svítily na obou stranách nuly.

Branek se ale přece jen diváci dočkali, a to k velké radosti v chomutovské síti. Nejdříve trefil ve 44. minutě Podlešák horní tyč, pak to ale už přišlo, a to nečekaně. Chomutovští hráli přesilovku, ovšem v oslabení ujela ve 48. minutě trojice Ptáček, Langhammer a Květoň a posledně jmenovaný konečně Hanuljaka prostřelil. V polvině závěrečné části usedl na trestnou lavici Hřebejk a domácí přesilovkou nepohrdli. Ptáček vystřelil a jeho pokus si jeden z obránců srazil do vlastní branky. Piráti se ještě pokusili s výsledkem něco udělat, ale nulu na kontě Kováře nesmazaly ani v závěrečné hře bez brankáře.

Branky a nahrávky: 49. L. Květoň (Langhammer, Ptáček), 51. Ptáček (Dej). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4085.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, Dietz - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Luňák, Langhammer, L. Květoň - Rousek, Knotek, Červený - Švihálek.

Piráti Chomutov: Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Ruta, Macháček, Jakub Stehlík, J. Mrázek - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Kraft, Hřebejk - Důras, Sikora, Hromas - Zálešák, Kůs, T. Káňa.

Ostatní výsledky: Třinec - Kladno 7:2, Zlín - Sparta Praha 2:1 po prodloužení, K. Vary - Vítkovice 8:3, Litvínov - Pardubice 3:2 po samostatných nájezdech, Brno - Plzeň 3:2 po samostatných nájezdech, Liberec - Slavia Praha se hraje 19. 2.