Ve skvělém zápase Mountfield vyválčil proti Ocelářům tři body

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 15.02.2013 21:35 - Aktualizováno: 15.02.2013 21:35

Vynikající zápas 48. kola extraligy viděla dnes českobudějovická Budvar aréna. Domácí Mountfield vedl, pak prohrával o dvě branky 1:3, aby nakonec fantasticky otočil na 5:3. Hned tři hráči vstřelili dvě branky, domácí Podlešák a Kotalík, za hosty Růžička.

HC Mountfield České Budějovice - HC Oceláři třinec 5:3 (1:2, 3:1, 1:0).

Úvodní dvacetiminutovka začala pěkně zostra. Neuplynuly ani dvě minuty a domácí již vedli. Vráblíkovo nahození od modré čáry bezvadně tečoval Langhammer. Radovali se však pouhých 25 vteřin. Na trestnou lavici zamířil Podlešák a hosté za deset vteřin přesilovku využili. Sám před Kovářem se ocitl ostrostřelec Růžička a z voleje se nemýlil. Vzápětí byl v šanci Klimenta, pálil pouze do Kováře. Jihočeši přidali a Hamerlík se měl v třinecké brance co ohánět. Dvakrát ho prověřil Suja, pálil Harant a neuspěl ani Luňák. Na druhé straně z úhlu střílel opět Růžička, ale přestřelil. Dočkal se však v 17. minutě, kdy první třinecký útok dokonale rozebral jihočeskou obranu a Růžička sám před brankou nezaváhal a střelou nad Kovářovu lapačku otočil skóre.

A druhá třetina, to byla hokejová báseň! V jejím úvodu sehráli Jihočeši velmi špatně přesilovku a navíc po jejím skončení inkasovali potřetí. Z trestné lavice se vrátil Rákos a ihned překonal Kováře. Blízko hattricku byl snajper Růžička, který trefil horní tyč. Ve 35. minutě měl dvě skvělé příležitosti Klimenta a s domácími to nevypadalo vůbec dobře. Pak však přišly fantastické tři a čtvrt minuty. Nejprve se vyloučený Ptáček po svém návratu řítil sám na Hamerlíka, nedal. Chvíli poté však vyřešila dvojice Dej - Kotalík parádně přečíslení dva na jednoho a druhý jmenovaný snížil. Za dalších 19 vteřin bylo vyrovnáno, když levou šibenici vymetl Podlešák. A v poslední minutě byl obrat dokonán. Při signalizovaném vyloučení hostujícícího hráče naskočil za Kováře šestý domácí hráč a po závaru to byl znovu Podlešák, který vrátil vedení na domácí stranu. Do šaten vyprovázel Mountfield bouřlivý potlesk nadšených diváků.

Drama pokračovalo i ve třetí třetině. Při vyloučení Rouska jeli v oslabení dva na jednoho Šimánek s Kotalíkem, aledomácí kapitán místo střely volil přihrávku vzduchem, což nemělo šanci na úspěch. Dvakrát se pak zaskvěl Kovář, zejména při šanci Varadi, kdy se stačil bleskurychle přemístit. V polovině třetiny hráli Jihočeši přesilovku a využili jí zajímavým způsobem. Pokus obránce o vyhození zblokoval knotek, ze vzduchu přihrál Kotalíkovi, který rovněž baseballovým způsobem se štěstím dostal puk za Hamerlíkova záda - 5:3. Bojovní domácí pak už důležité vítězství v krásném zápase udrželi.

Branky a nahrávky: 2. Langhammer (Vráblík, Knotek), 37. Kotalík (Dej), 38. Podlešák, 40. Podlešák (Suja, Harant), 52. Kotalík (Knotek) - 3. Růžička (Peterek, Hrabal), 17. Růžička (Roth), 25. Rákos (Hrabal). Rozhodčí: Šindler, Romasko - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 4:3, navíc Zíb (TRI) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4120.

HC Mountfield: Jakub Kovář - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, Květoň - Rousek, Červený, Luňák.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Roth, Ovčačík, Hrabal, Zíb, Lojek, Klouček, Kania - M. Růžička, Peterek, Varaďa - D. Květoň, Rákos, Orsava - Klimenta, Polanský, Adamský.

Ostatní výsledky: Kladno - Zlín 5:2, Chomutov - Plzeň 4:3, Brno - K. Vary 4:0, Liberec - Litvínov 5:3, Sparta Praha - Slavia Praha 2:3 po prodloužení, Vítkovice - Pardubice 2:1.