Proti Zlínu špatný výkon, po šesti výhrách doma v řadě přišla porážka

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 22.02.2013 20:42 - Aktualizováno: 23.02.2013 09:09

Bez Jakuba Kováře v brance, který za kopnutí Pletky bruslí v minulém zápase v Plzni vyfasoval pětizápasový distanc, a také bez útočníka Podlešáka, přivítaly ve včerejším 50. kole Tipsport extraligy České Budějovice hokejisty Zlína. A Mountfield neodehrál dobré utkání, po šesti předchozích výhrách v řadě v Budvar aréně tentokrát prohrál lepším hostům. Předkolo play off tak ještě nemají Jihočeši definitivní.

HC Mountfield České Budějovice - PSG Zlín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Už první třetina napověděla, že to ze strany Jihočechů nebude zřejmě povedený večer. Zlín měl více ze hry a gólem v přesilovce šel do vedení. Po přestávce domácí sice také v přesilovce srovnali, ovšem hosté znovu udeřili. Když měli přesilovku v trvání čtyř minut, nevydalo to pro Mountfield vůbec dobře. Ovšem přišlo to, co asi čekal málokdo, Jihočeši v oslabení podruhé vyrovnali. Se Zlínem to na chvíli otřáslo, ale ještě v téže pokračující přesilové hře potřetí zvýšil, což se ukázalo jako rozhodující. Ve třetí třetině Mountfied totiž neměl už síly na zvrat a v poslední minutě při hře bez brankáře inkasoval čtvrtý gól.

Branky a nahrávky: 23. Ptáček (Vydarený, Langhammer), 34. Dej (Kotalík, Vydarený) - 18. Čajánek (Veselý, Honejsek), 32. Šlahař (Kubiš, Kotvan), 37. Okál (Urbanec, Holík), 60. Holík. Rozhodčí: Polák, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4504.

HC Mountfield: Kantor - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Švihálek - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, Květoň - Rousek, Červený, Luňák.

PSG Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Kubiš, Holík, Čech - Okál, Šlahař, Ondráček.

Ostatní výsledky: Sparta Praha - Vítkovice 4:2, Třinec - Litvínov 2:5, Kladno - Plzeň 2:1 po samostatných nájezdech, Chomutov - Slavia Praha 0:4, Brno - Pardubice 2:3, Liberec - K. Vary 3:1.