Začátek předkola play off zvládl Mountfield výtečně

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 01.03.2013 20:03

Prvním utkáním v Budvar aréně dnes začalo předkolo play off mezi Mountfieldem České Budějovice a Vítkovicemi. Jihočeši, kteří se musí v úvodních dvou duelech obejít bez potrestané brankářské jedničky Kováře, zvládli zápas s přehledem a nedali Vítkovicím sebemenší šanci na úspěch. Kantor navíc neinkasoval. V sobotu série pokračuje opět na jihu Čech od 17 hodin.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Úvodní dvacetiminutovka patřila o něco lépe hrajícím domácím. Kuriózní moment nastal v 5. minutě, kdy rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícícího Šedivého, ale posléze svůj verdikt změnil a hrálo se tak dále v plném počtu na obou stranách. Ve 12. minutě se dostal do dobré šance Húževka, branku Kantora však vysoko přestřelil. O minutu později šli do vedení Jihočeši. Málek neudržel puk v lapačce, za brankou se ho zmocnil Langhammer a nádherně našel najíždějícího Frühaufa, který zblízka nezaváhal. V 17. minutě mohl zvýšit Šimánek, Málek však předvedl perfektní zákrok. Při vyloučení Šedivého ujel v oslabení Klimek, byl však obráncem blokován a jeho pokus bekhendem Kantor stačil vyrazit.

Svižné tempo především ze strany domácích pokračovalo i po přestávce. Málek se měl co ohánět, ale na ukazateli skóre pořád svítil nejtěsnější možný výsledek. Změna přišla v 26. minutě - do útočného pásma se vřítil Mertl, jeho první střela šla vedle, ale odražený puk si dojel a do prázdné branky zvýšil na 2:0. Po druhé brance ve vlastní síti se Vítkovičtí přece jen trochu zvedli, ale jejich dvě dobré příležitosti jim zneškodnil Kantor. Plynulost hry pak nabourala série vyloučení, gól už nepadl.

Ideální šanci na zvýšení náskoku měl v začínající 45. minutě Mertl, který však neproměnil trestné střílení. Třetí pojistka však přece jen přišla. V čase od 53.02 do 53.37 totiž na trestnou lavici postupně usedli tři (!) hostující hráči (z toho Sloboda 2+2) a Jihočeši v přesilovce 5 na 3 trestali Šimánkem.

Branky a nahrávky: 13. Frühauf (Langhammer, Knotek), 26. Mertl (Podlešák, Suja), 55. Šimánek (Vydarený, Květoň). Rozhodčí: Minář, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:9. Využití: 1:0. Diváci: 4508.

HC Mountfield: Kantor - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák, Dej, Kotalík, Šimánek, Knotek, Langhammer, Květoň, Švihálek, Červený, Luňák.

HC Vítkovice Steel: Málek - Barinka, Kudělka, Kovář, Voráček, Malík, Stehlík, Rehák, Sloboda - Klimek, Burger, Húževka, Huna, Roman, Svačina, Bartánus, Hruška, Strapáč, Šedivý, Szturc, Káňa.

Druhou dvojici v předkole play off tvoří Kladno s Pardubicemi a také dnes se hrál první zápas: Rytíři Kladno - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:1.