Vítkovice se zvedly a srovnaly stav série na 1:1

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 02.03.2013 20:34 - Aktualizováno: 02.03.2013 20:35

V Budvar aréně se dnes hrál druhý zápas předkola play off, ve kterém se proti sobě postavili opět hokejisté českobudějovického Mountfieldu a Vítkovic. Po včerejší výhře domácích to bylo dnes o úplně něčem jiném a Vítkovice si dokonale spravily náladu, když po výhře 4:0 srovnaly krok v sérii na 1:1. V pondělí a úterý se bude hrát na severu Moravy a pokud nechtějí Jihočeši v sezoně dohrát, musí alespoň jednou vyhrát, aby tak vrátili sérii na jih Čech na čtvrtek 7. března.

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

První třetina nabídla téměř stejný obraz hry jako tomu bylo včera. Vítkovice ale udělaly změnu na postu brankáře, kam se postavil Šindelář. A měl se od úvodu co ohánět. Hned v 1. minutě byl vyloučen Barinka, což nápor Jihočechů jen umocnilo. Z přesilovky však nic nevytěžili, stejně jako v polovině třetiny při trestu Kováře. Ve 13. minutě při vyloučení Červeného projel domácí obranou jako nůž máslem Huna, branku ale netrefil. Hosté se gólové radosti ale přece jen dočkali, když v 16. minutě Rehák od modré vymetl levou šibenici. Šance na vyrovnání se naskytla Mountfieldu v 17. minutě, kdy hrálminutu přesilovku 5 na 3, ale skvělý Šindelář zůstal nepřekonán. V poslední minutě se vytáhl také Kantor, který zlikvidoval rychlým přesunem střelu Burgra.

Hned v 1. minutě druhé části jeli tři domácí na jednoho obránce, Podlešák ale trefil pouze horní tyč. Z protiútoku přišel trest, kdy Kantora z úhlu překvapil Strapáč - 0:2. Téměř dvě minuty hrál pka Mountfield přesilovku 4 na 3, ale Šindelář byl vynikající. Stejně tak v další přesilovce 5 na 3, trvající minutu a půl. Domácí pak sice přežili oslabení, ovšem v 36. minutě chyboval při rozehrávce Ptáček, hosté jeli tři na jednoho a Káňa nadvakrát překonal Kantora potřetí.

Jakékoliv šance na zvrat přišly vniveč ve 42. minutě. Zmatky domácích vyvrcholily chybou Kotalíka a Huna skóroval do zcela prázdné branky - 0:4. Poté už si Vítkovice náskok v pohodě hlídaly a Šindelář si připsal ceněnou nulu.

Branky: 16. Rehák (Húževka), 22. Strapáč (Bartánus), 39. J. Káňa (Burger), 42. Huna (Svačina). Rozhodčí: Jeřábek, Hradil – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:8, navíc Malík (Vit.) 10 minut za vražení na hrazení. Bez využití. Diváci: 5035.

HC MOUNTFIELD: Kantor - Ptáček, Harant, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank - Suja, Mertl, Podlešák - Dej, Kotalík, Šimánek - Knotek, Langhammer, L. Květoň - Švihálek, Červený, Luňák, od 30. min. navíc Škoda.

HC VÍTKOVICE STEEL: Šindelář - Barinka, Malík, Voráček, Sloboda, Stehlík, Kudělka, L. Kovář, Rehák - J. Káňa, Burger, Klimek - Svačina, Roman, Huna - Hruška, Strapáč, Bartánus - Szturc, Húževka, Šedivý.

Další zápas předkola play off: Kladno - Pardubice 2:1 po prodloužení, stav série 2:0.