Po bídném výkonu doma Dynamo na Sokolov nestačilo, prohrálo vysoko tři nula

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 16.08.2013 21:02 - Aktualizováno: 16.08.2013 21:03

Dynamo České Budějovice prohrálo dnes ve 4. kole Fotbalové národní ligy doma se Sokolovem nečekaně hladce 0:3. Výsledek však může být šokující jen pro ty, kdo na Střeleckém ostrově nebyli, neboť Jihočeši podali hodně bídný výkon a připravili svým věrným fanouškům pořádně ledovou sprchu. S takovými výkony by na návrat do nejvyšší soutěže mohli rychle zapomenout.

Dynamo České Budějovice - Baník Sokolov 0:3 (0:1)

Od začátku zápasu to byl fotbal spíše k nekoukání, a to z obou stran. Nic se na hřišti nedělo, jen na straně hostů přibývala měrou vrchovatou autová vhazování, zejména pod hlavní tribunou. Do první větší šance se dostali domácí. Ve 22. minutě Rýdel se štěstím dostal míč za obranu, kde byli sami Kalod s Linhartem, ale ten slabou střelou trefil pouze dobře postaveného brankáře Dvořáka. Když už to vypadalo, že poločas skončí bez branek, přišla v rozehrávce Hanzlíkova hrubá chyba, který doslova "namazal" Blažkovi, ten míč posunul na Jurdíka, který mezi nohy prostřelil Daňka a stanovil skóre po první půli na 0:1.

Než se po přestávce mohli domácí nadechnout ke zteči a vyrovnání, prohrávali o dva góly. Po centru z pravé strany míč krásně napálil z voleje na hranici šestnáctkyČada a povedenou střelou k levé tyči podruhé pokořil Daňka. Jihočeši po inkasované brance přidali, ale ani dvě střídání a posílení ofenzivy k brance nevedly. Tlak Dynama byl sice silný, ale zcela jalový. Několikrát se do dobré možnosti dostal Kalod, ale vždy prováhal vhodný moment k zakončení. V závěru pak přišla třetí trefa hostů, po rohu se hlavou trefil zcela volný Vondráček. Jihočeši tak poprvé prohráli a způsob, jakým se tak stalo, by je měl přimět k zamyšlení. Zatímco vedení klubu dělá různé kroky pro nalákání fanoušků (ženy a děti měly dnes vstup zdarma), hráči dneska udělali pravý opak.

Poločas: 0:1. Branky: 42. Jurdík, 46. Čada, 90. Vondráček, ŽK: Rýdel, Ibragimov - Hrubý, Dvořák I., Čada, Rozhodčí: Mikel J. Paták, Fišer. Diváků: vydáno 2376 vstupenek.

Dynamo: Daněk - Klesa (59. Hovorka), Lengyel, Machovec, Hanzlík - Ježdík, Dobal (54. Benát), Rýdel, Chmelo - Linhart, Kalod (75. Ibragimov).

Sokolov: Dvořák I. - Blažek (83. Šamánek), Vondráček, Hofmann, Hrubý - Čada, Vrtělka, Dřížďal (68. Hruška), Kobylík (90. Vaněček), Dvořák II. - Jurdík.

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Je to pro nás tvrdá facka. Věděli jsme o kvalitách soupeře, ale nedali jsme vyložené šance. Pak jsme před poločasem inkasovali po naší hrubé chybě. Na startu druhé půle jsme znovu dostali gól. Pak jsme vrhli všechno do útoku, ale snaha už bylo marná. Dnes bychom nedali gól snad ani kdyby se hrálo do zítřka."

Aleš Jindra (trenér Sokolova): "Jsem samozřejmě spokojený, jelikož jsme dosáhli cenného úspěchu. Mužstvo podalo perfektní výkon a měli jsme i štěstí, když jsme přežili několik vyložených šancí. A byli jsme i produktivní, jelikož jsme proměnili snad všechny šance."