Venkovní mizérie Motoru pokračuje, prohrál i v Litoměřicích

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 02.11.2013 19:58 - Aktualizováno: 03.11.2013 10:40

Hokejisté prvoligového HC Motor České Budějovice v sobotním 18. kole neuspěli v Litoměřicích a potvrdili tak mizernou bilanci na hřištích soupeřů. Prohrávali po dvou třetinách dva nula, na začátku třetí části během minuty rychle stav srovnali, ale pak znovu inkasovali a při jejich hře bez brankáře domácí v poslední minutě skóre uzavřeli na konečných 4:2.

HC Stadion Litoměřice - HC Motor České Budějovice 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 36. Čermák (Chabada, Matai), 36. Bajaruns (Forman), 48. Novák (Hašek, Budínský), 60. Švagrovský - 42. Třetina (Skuhravý, Novák), 43. Melka. Rozhodčí: Würtherle - Hrubec, Štětina. Vyloučení: 9:8 (+ domácí Chabada os. trest 10 minut). Využití: 1:2. Diváků: 1290.

HC Stadion Litoměřice: Přikryl - Žovinec, Husák, Šulc, Hrbas, Skřivánek, Evan, Málek, Kolář - Čermák, Chabada, Matai - Budínský, Hašek, M. Novák - Bajaruns, Švagrovský, Forman - Brzobohatý, Rubeš, Chlapík.

HC Motor České Budějovice: Halmoši - Kříž, J. Novák, Pavlíček, Chmelíř, Prokop, Semrád, Švec, Moravec - Kuchejda, Rob, Kotalík - Skuhravý, Šachl, Ondřej - Vaniš, Prokeš, Ferebauer - Bárta, Melka, Třetina.

Ve středu 6. listopadu přivítá Motor na svém ledě celek Berouna.

Daniel Tvrzník (trenér HC Stadion Litoměřice): Odehráli jsme super utkání. Po dlouhé době to mělo říz tak, jak si představujeme. Myslím si, že jsme hráli dobrý hokej a nezastavilo nás ani sporné vyloučení na začátku poslední třetiny. V této chvíli soupeř rychle vyrovnal, ale náš tým to nepoložilo. Vstřelili jsme třetí branku a super odmakali závěr utkání. Do týmu přišel impulz v podobě hráčských výměn, byl tu dnes i Martin Chabada a na výkonu to bylo znát.

Radek Bělohlav (trenér HC Motor České Budějovice): Nejsem spokojen s předvedeným výkonem. Za první třetinu jsme vystřelili jen pětkrát. Druhá třetina byla dobrá, ale nebyli jsme produktivní. Hokej je o brankách, a v této chvíli už měly přijít. Dostali jsme se do zápasu, když jsme vyrovnali na 2:2. Ubráníme přesilovky a pak inkasujeme na 2:3. Byl to naivní gól při hře pěti ku pěti a v takovéto situaci při nerozhodném výsledku se musí utkání už dohrát alespoň k nějakému bodu.